Pękła "setka", MKS mistrzem ligi! 13.06.2009r.
Juniorzy starsi MKS-u wykorzystali niepowtarzalną szansę zwycięstwa w swojej grupie klasy okręgowej pewnie pokonując na wyjeździe Lipniczankę Lipnica w hokejowych rozmiarach 7:3.
Nasz zespół nie po raz pierwszy w tym sezonie stanął na wysokości zadania i otworzył sobie drogę do dalszej rywalizacji o awans do wyższej klasy. Z anonsowanego składu czerwono-niebieskich na ostatni mecz ligowy zabrakło jedynie Jakuba Wołka. W pierwszej części gry gospodarze stawiali zacięty opór ekipie Mirosława Kisełyczki. Wprawdzie niezawodny w drugiej części sezonu Marcin Walkiewicz dwukrotnie zmusił do kapitulacji golkipera miejscowych, jednak za każdym razem grający z wiatrem rywale doprowadzali szybko do remisu. Sytuację uspokoił nieco gol "do szatni" Bartłomieja Licy, a pełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi debrznianie przejęli od 55 minuty, po trafieniu dobrze prezentującego się Łukasza Dudzica. Następne bramki przeważających piłkarzy MKS-u były jedynie kwestią czasu. Ponownie Ł.Dudzic, a potem celne strzały rezerwowych Rafała Małeckiego (pierwszy gol w MKS-ie) i Wojciecha Marczaka wyjaśniły całkowicie sprawę. Podkreślić należy zaangażowanie całego zespołu, a także aż trzy asysty Damiana Bronowickiego i kolejny dobry mecz Michała Birosza, który szybko (po 22 minutach) zastąpił kontuzjowanego Tomasza Sektę.
Końcowy gwizdek arbitra Łukasza Koltera i radość wśród debrzneńskich zawodników. 105 goli w jednej edycji - tego jeszcze nie było w historii klubu. Jubileuszowe setne trafienie zaliczył Walkiewicz w 25 min. lipnickiej potyczki. Mamy I miejsce w rozgrywkach, mamy przed sobą dalsze emocje związane z udziałem w barażach. Brawo!

Lipniczanka Lipnica - MKS Debrzno 3:7 (2:3)
Bramki dla MKS-u: Marcin Walkiewicz (11, 25), Łukasz Dudzic (55, 70), Bartłomiej Lica (42), Rafał Małecki (80), Wojciech Marczak (89)
MKS: T.Kowalczyk - W.Taras, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Sekta (22 Birosz), Ł.Dudzic (84 Posert), K.Dudzic (76 Marczak), Romanowski (76 Małecki) - Walkiewicz, Lica