Pucharowe derby z Piastem 07.08.2009r.
Komisja Gier i Ewidencji Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN dokonała "kontrolowanego" (a więc uwzględniającego odległości między miejscowościami, z których pochodzą poszczególne zespoły) losowania rozgrywek I rundy Pucharu Polski w regionie.
Ogółem do rywalizacji przystąpi 39 drużyn, w tym 14 reprezentantów klasy okręgowej (obowiązkowo), a także 25 z klasy A i B oraz niezrzeszonych. Premierową rundę zaplanowano na środę 9 września o godz. 17.30. Kolejne odbędą się 23 września i 7 października. Pięć najlepszych klubów pozostałych po jesieni na placu boju dołączy w 2010 roku do rozgrywek z udziałem czwartoligowców i ekip z niższych klas wyłonionych w tegorocznych rozgrywkach w pozostałej części województwa pomorskiego.
Czerwono-niebiescy z Debrzna zmierzą się na własnym boisku z Piastem Człuchów i ta konfrontacja (jak każda derbowa) zapowiada się bardzo interesująco. Obydwa kluby grały ze sobą w Pucharze Polski już trzykrotnie (1992, 1994 i 2005r.). Jeszcze tylko Drzewiarz Rzeczenica i Sokół Wyczechy równie często byli naszymi przeciwnikami w mającym długą i pękną historię "turnieju tysiąca drużyn". Zwycięzca debrzneńskiego meczu napotka w kolejnej rundzie na wygranego z pary Start Miastko - Iskra Dretyń.
Poniżej przedstawiamy pełne zestawienie spotkań I rundy.

Magic Niezabyszewo - Bytovia II Bytów
Lipniczanka Lipnica - Urania Udorpie