Rywale lepsi po przerwie 04.09.2009r.
Nie udała się wyprawa juniorów starszych MKS-u do Miastka. Debrznianie przegrali ze Startem 0:3 po przeciętnej grze z obu stron.
Po wyrównanej pierwszej połowie, w której czerwono-niebiescy nie ustępowali gospodarzom, przeciwnicy udowodnili swoją wyższość w drugich 45 minutach. Debiutujący między słupkami bramki debrzneńskiej w spotkaniu ligowym Robert Wysocki był zmuszony trzykrotnie sięgać po futbolówkę do siatki, w 58, 69 i 85 minucie. Najbliżej powodzenia w tym fragmencie rywalizacji byliśmy w 55 min., kiedy Przemysław Szczubiał był naszym zdaniem faulowany w polu karnym, ale arbiter Zenon Miszczyszyn nie zdecydował się gwizdnąć "jedenastki". MKS zanotował zatem pierwszą przegraną w sezonie, a teraz przed drużyną mecz derbowy na własnym boisku z Piastem Człuchów. Potyczkę tę zaplanowano na 12 września o godz. 12.00.

Start Miastko - MKS Debrzno 3:0 (0:0)
MKS: Robert Wysocki - Wołek (70 M.Bucholc), W.Taras, Maślanyk, Jadwidzic - Bronowicki, Marczak, Piekarski, Szczubiał - Paliwoda (46 Małecki), M.Molenda (75 Posert)