ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Konsekwentnie po komplet punktów! 13.09.2009r.
Duży sukces odnieśli juniorzy młodsi zwyciężając na wyjeździe Bytovię Bytów 2:0. Debrznianie zaskoczyli gospodarzy bezkompromisową walką o każdy metr boiska przez pełne 80 minut i rozważną, konsekwentną grą.
Spotkanie toczyło się przy lekkiej przewadze miejscowych, którzy jednak nie mieli pomysłu na rozmontowanie obrony debrzneńskiej, a jeśli już udawało im się oddać strzał to piłka padała łupem dobrze broniącego Michała Biszczanika, albo lądowała na "łapaczach" umiejscowionych za bramką. Tymczasem w 15 minucie Michał Obarzanek prostopadłym podaniem posłał w bój debiutującego w MKS-ie Szymona Malmona, a napastnik czerwono-niebieskich techniczną "podcinką" pokonał golkipera Bytovii. Malmon jeszcze kilka razy pokazał się z dobrej strony absorbując obrońców bytowskich. Inny nowicjusz w naszym zespole Patryk Jaworski także zaliczył obiecujący występ skutecznie stopując ataki rywali. Bardzo dobrze kierował defensywą Adrian Kwaśniewski, wracający do gry po kilku miesiącach przerwy. Do przerwy minimalne prowadzenie czerwono-niebieskich, a w drugich 40 minutach zgodnie z przewidywaniami wzmocnione tempo gry gospodarzy. Kilka razy gorąco było na przedpolu bramki M.Biszczanika, raz uratowała nas poprzeczka. Bliski szczęścia był Krystian Olszewski, po którego strzale z wolnego futbolówka odbiła się od poprzeczki. Młodzi debrznianie odgryzali się także kontrami. Mecz mógł się podobać. Arbiter doliczył 3 minuty i właśnie w ostatnich sekundach tego dodatkowego czasu doskonałe podanie otrzymał Olszewski i wykorzystał spokojnie okazję sam na sam z bramkarzem bytowskim, pieczętując tym samym cenną i (co tu kryć) dość niespodziewaną wygraną MKS- u. Poprzednio 3 punkty w tej kategorii wiekowej wywieźliśmy z Bytowa prawie pięć lat temu, 29 września 2004 r. ogrywając przeciwników 3:1 po golach Alana Nalepy, Piotra Staniola i Radosława Mazura. Znacznie gorzej było rok później, gdy 8 października 2005r. "polegliśmy" z Bytovią 0:13... Dodajmy, że niedzielna wiktoria to jednocześnie pierwsze ligowe zwycięstwo juniorów młodszych MKS-u od wielu miesięcy. Po wygranej w październiku ub. roku w Dębnicy przyszła pamiętna seria ośmiu wiosennych porażek... Mecz z Bytovią przejdzie do historii klubu z Debrzna, rozgrywany był bowiem na sztucznej nawierzchni. To premierowy taki przypadek w dziejach debrzneńskiego futbolu.
Następny mecz najmłodszego zespołu MKS-u odbędzie się w sobotę 19 września o godz. 13.30. Zagramy wtedy u siebie ze Startem Miastko.

Bytovia Bytów - MKS Debrzno 0:2 (0:1)
Bramki: Szymon Malmon (15), Krystian Olszewski (80+3)
MKS: M.Biszczanik - Obarzanek, Kwaśniewski, Jaworski, M.Bucholc - Mulik (41 Szarek, 74 Górnowicz), Olszewski, Mazur, Małecki (15 Michał Walkiewicz, 59 Borzyszkowski), Szostek (80 Kocjan) - Malmon (79 Smoliński)