III liga bez MKS-u 01.10.2009r.
AZS KU UAM II Poznań, UKS TS SP2 Oborniki Wlkp, MKTS Opalenica, Wielkopolska Komorniki, Plastmet Noteć Czarnków, Nałęcz Ostroróg, Orkan II Śmiłowo, Łobzonka Wyrzysk, Noteć Rosko, Fortuna Biała i Sparta Złotów - z tymi klubami miał rywalizować nasz MKS w rozgrywkach III ligi tenisa stołowego strefy wielkopolskiej w sezonie 2009/2010.
Niestety, w rozpoczętej w miniony weekend nowej edycji zabrakło ostatecznie pingpongistów debrzneńskich mimo, że zgłoszono zespół do ligi i jeszcze w połowie sierpnia figurował on w terminarzu gier. Drużyna została wycofana z rozgrywek, a jedyną przyczyną podjęcia takiej decyzji były kłopoty kadrowe. W ostatniej chwili zrezygnował z występów w ekipie znad Debrzynki Jarosław Zawisza, Jarek deklarował, że kolejny sezon chce spędzić w Debrznie, jednak został skutecznie przekonany do powrotu w szeregi swojego byłego klubu, Tęczy Nowa Wieś Lęborska, gdzie grał przez wiele lat w przeszłości. Jego śladem podążył drugi z liderów zespołu MKS-u Mirosław Wroński. Wobec faktu, że Rafał Obara pracuje poza granicami Polski, Sławomir Babiński na co dzień przebywa w Szczecinie, a Kamil Sieg, Mirosław Kisełyczka i Sebastian Michno praktycznie do połowy listopada zaangażowani są w zmagania futbolowe, zebranie drużyny na mecze tenisa stołowego graniczyłoby z cudem. Stąd bolesna, ale konieczna w tej sytuacji decyzja o rezygnacji z udziału w rozgrywkach ligowych. Godzi się w tym miejscu wspomnieć, że przez dwa lata mogliśmy emocjonować się zmaganiami przy tenisowych stołach na drugoligowym szczeblu. Ogółem debrznianie rozegrali 30 meczów o punkty (licząc także wiosenne baraże o utrzymanie w II lidze), wygrywając osiem, remisując dziewięć i ponosząc 13 porażek. W pierwszym sezonie MKS zajął czwartą lokatę, bez najmniejszych problemów zachowując drugoligowy status. W edycji 2008/2009 już tak dobrze nie było i szósta pozycja oznaczała konieczność gry w dodatkowych spotkaniach o miejsce w II lidze, przegranych potem z Obrą Jaraczewo. Pamiętamy, że czerwono-niebiescy w sezonie zasadniczym w nieprawdopodobny wręcz sposób pogubili kilka ważnych "oczek" i w zasadzie "na własne życzenie" napytali sobie biedy. Ot, cały urok sportu... Przez dwa lata barwy MKS-u reprezentowało siedmiu zawodników. Rzecz jasna "motorami napędowymi" zespołu byli dwaj lęborczanie, Zawisza i Wroński, którzy nie tylko stanowili o obliczu swojej ekipy, ale również plasowali się w czołówce rankingu indywidualnego całej ligi (Jarek w obydwu sezonach, Mirek w pierwszym). Najlepiej obrazuje to zresztą poniższa statystyka prezentująca dorobek poszczególnych tenisistów MKS-u (stosunek zwycięskich do przegranych gier singlowych i podwójnych), świadcząca o sile Zawiszy i Wrońskiego i... słabości pozostałych debrznian. Dziękujemy Jarkowi i "Wronie" za dwa owocne lata, kiedy grali w naszym klubie. Podziękowania należą się także Babińskiemu i Obarze, którzy nie tylko reprezentowali MKS przy pingpongowych stołach, lecz również wspomagali sekcję od strony organizacyjnej. Ta sama uwaga dotyczy Kisełyczki. W edycji 2009/2010 sekcja tenisa stołowego MKS-u będzie opierać działalność na organizacji tradycyjnego cyklu turniejów o "Grand Prix" Debrzna dla dzieci i młodzieży. Pierwszy z nich odbędzie się w listopadzie.

Gry singlowe:

Jarosław Zawisza 54:6