Znowu lider nad Debrzynką 02.10.2009r.
4 października o godz. 15.00 na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz klasy A seniorów, w którym MKS Debrzno zmierzy się ze Skotawią Dębnica Kaszubska. Tak jak przed trzema tygodniami będziemy gościć w naszym mieście aktualnego lidera rozgrywek. Najpierw była to Kaszubia Studzienice, teraz Skotawia.
Po spojrzeniu na zestaw par szóstej kolejki sezonu 2009/2010 nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że właśnie potyczka w Debrznie jawi się jako najciekawsze spotkanie tej serii ligowych zmagań. Nasz zespół po porażce w Tuchomiu chce zrehabilitować się przed własną publicznością, odrobić straty i ponownie dołączyć do czołówki tabeli. Dębniczanie z kolei mają zamiar kontynuować doskonałą passę, która pozwoliła im usadowić się w fotelu lidera. Zaczęli przecież tę edycję od falstartu (1:2 na własnym boisku z GKS-em Kołczygłowy), ale potem już wyłącznie wygrywali notując serię czterech spotkań, po których schodzili z placu gry z podniesionymi głowami. Pamiętajmy, że od wiosny 2000 r., kiedy to po raz ostatni rywalizowali na szczeblu klasy okręgowej, bezskutecznie próbują powrócić na ten szczebel rozgrywkowy. Jak na razie pokazują w tym sezonie, że poważnie myślą o włączeniu się do walki o awans. Trener Mirosław Kisełyczka w meczu ze Skotawią powinien dysponować podobną do tej z ostatniego meczu kadrą zawodników. Ponadto, po ponad dwutygodniowej przerwie, dołączy do ekipy debrzneńskiej Łukasz Płóciennik. Wykluczony jest występ ciągle kontuzjowanego Tomasza Łopieńskiego, a niepewny - Roberta Rutyny. Sądzimy, że w niedzielne popołudnie piłkarze stworzą ciekawe, zacięte widowisko. Oby tym razem w głównej roli wystąpili właśnie sportowcy, a nie arbiter. Ciągle bowiem mamy w pamięci wyczyny "sprawiedliwego" z wiosennej potyczki obydwu zespołów w Debrznie zakończonej remisem 1:1. Mamy także nadzieję, że i na trybunach będzie normalnie, czyli spokojnie.
Poniżej zestawienie wszystkich rozegranych dotychczas spotkań MKS-u ze Skotawią i zdobywcy goli dla czerwono-niebieskich.

1. 07.11.1999r. MKS- Skotawia 5:1 (2:0); Beger 2, Koroś 2, Lewenko; (klasa okręgowa)
2. 04.06.2000r. Skotawia- MKS 3:5 (0:4); S. Nylec 3, Binkiewicz, Beger; (klasa okręgowa)
3. 14.09.2008r. Skotawia- MKS 2:0 (1:0); (klasa A)
4. 26.04.2009r. MKS- Skotawia 1:1 (0:0); Taras; (klasa A)

4 mecze, 2 zwycięstwa MKS-u, 1 remis, jedna wygrana Skotawii, bramki 11-7 na korzyść debrznian.