"Heski" do przerwy, "Puyol" po przerwie - 14:0! 17.10.2009r.
Juniorzy starsi MKS-u nie pozostawili złudzeń rywalom z Lipnicy, która z drużyn jest lepsza. Czternaście goli czerwono-niebieskich - tego jeszcze w tym sezonie nie oglądaliśmy.
Lipniczanka jest znacznie słabsza drużyną niż rok temu, my gramy mocno zmienionym składem. Po ciekawych bojach sprzed kilku miesięcy pozostało zatem jedynie wspomnienie. Teraz od początku debrznianie osiągnęli przygniatającą wręcz przewagę i "metodycznie" dokumentowali ją kolejnymi bramkami zdobywanymi w łatwy sposób. Pierwsze 45 minut to prawdziwy popis skuteczności Przemysława Szczubiała, nominalnego... obrońcy. Zdobyliśmy cztery gole i wszystkie były autorstwa tego właśnie piłkarza. Prowadzenie mogło być znacznie wyższe już w tej fazie gry, dobrych okazji nie wykorzystali bowiem m.in. Marcin Molenda, Rafał Posert i Szczubiał (uderzenie w słupek). Po zmianie stron dominacja MKS-u była jeszcze bardziej widoczna, a i trafień przybywało z minuty na minutę. M. Molenda pozazdrościł "Heskiemu" i postanowił gonić kolegę z zespołu w liczbie strzelanych bramek. Po przerwie trafił pięciokrotnie, po dwa gole dołożyli "Heski" i Wojciech Taras, a festiwal strzelecki zakończył celnym uderzeniem Wojciech Marczak. Jasne, że cieszą punkty i bramki gospodarzy, lecz gdy spojrzymy na pozostałe rezultaty sobotnio - niedzielnej serii meczów to... włos na głowie się jeży. 20:0, 0:10, 15:0, 0:8... Hm, dysproporcje w prezentowanym przez poszczególne zespoły poziomie gry są zbyt wielkie by napisać, że rywalizacja jest interesująca i wyrównana.
Kolejne ligowe spotkanie czeka debrzneńskich juniorów starszych w sobotę 24 października o godz. 13.00. Zagramy wtedy na wyjeździe z Granitem Koczała i mocno liczymy na trzecie zwycięstwo z rzędu ekipy Pawła Władyczaka.

MKS Debrzno - Lipniczanka Lipnica 14:0 (4:0)
Bramki: Przemysław Szczubiał (9, 27, 38, 44, 65, 78), Marcin Molenda (48-k, 52, 57, 63, 80), Wojciech Taras (59, 76), Wojciech Marczak (88)
MKS: Białas (72 Robert Wysocki) - Wołek, Maślanyk, W.Taras, B.Bucholc - Sekta, Marczak, Małecki, Posert - M.Molenda, Szczubiał