Formalność 24.10.2009r.
Inny scenariusz niż przygniatająca przewaga MKS-u w spotkaniu z najsłabszą ekipą ligi juniorów starszych trudny był do wyobrażenia. Rzeczywiście, nasi odnieśli dość wysokie zwycięstwo nie mając najmniejszych problemów z dopisaniem do swojego dorobku trzech kolejnych punktów.
Zastrzeżenie "dość wysokie" jest uprawnione, gdyż goli czerwono-niebiescy powinni zdobyć znacznie więcej, jednak długi czas grali bardzo nieskutecznie. Inna sprawa, że piłkarze Granitu ustawili "zasieki" na własnej połowie i ambitnie czynili wszystko by nie dopuścić do nazbyt wielkich strat. Koczalanie usiłowali także wyprowadzać kontry, ale próby akcji zaczepnych były likwidowane właściwe w zarodku. Do przerwy tylko 1:0 po trafieniu Przemysława Szczubiała w 36 min. W tej akcji idealną okazję zmarnował Marcin Molenda, ale futbolówkę przejął Damian Bronowicki i dograł do "Heskiego" , który dopełnił formalności. W pierwszych 45 minutach zmarnowaliśmy kilka wybornych okazji na dalsze gole. Szczęścia, a może także zimnej krwi brakowało zwłaszcza M. Molendzie, inni także nie potrafili znaleźć sposobu na golkipera rywali. Drugie 45 minut to taki sam obraz gry, czyli dominacja debrznian i nareszcie kolejne bramki. Klasycznego hat-tricka w 12 minut ustrzelił Szczubiał (ogółem w trzech ostatnich meczach 11 goli!), a wynik ustalił Bronowicki, który długo nie mógł "odpalić", ale dopiął swego i z łatwością wykorzystał sytuację "jeden na jeden" z bramkarzem. 5:0, trzecia wygrana z rzędu, również trzeci mecz bez straty gola podopiecznych Pawła Władyczaka. Odnotujmy występy w MKS-ie po dość długiej przerwie Wojciecha Romanowskiego i Grzegorza Jadwidzica.
7 listopada przedostatni raz tej jesieni wybiegniemy na boisko, aby walczyć o ligowe zdobycze. Tego dnia o godz. 11.00 podejmiemy w Debrznie dobrze spisującą się w edycji 2009/2010 Uranię Udorpie.

Granit Koczała - MKS Debrzno 0:5 (0:1)
Bramki: Przemysław Szczubiał (36, 68, 72, 80), Damian Bronowicki (86)
MKS: Białas (77 Robert Wysocki) - Wołek, Maślanyk, W.Taras, Paliwoda - Sekta (46 Jadwidzic), Marczak (77 Szymaniak), Bronowicki, Romanowski - Szczubiał, M.Molenda