Wicemistrz z mistrzem na inaugurację 27.11.2009r.
6 grudnia 2009r. o godz. 14.00 zainaugurowane zostaną rozgrywki XII edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich.
Ostatecznie do udziału w imprezie zgłosiło się dziesięć drużyn, czyli więcej niż w ubiegłym roku i dwa lata temu. To pozytywny sygnał, ponieważ rywalizacja potrwa dłużej i będzie przez to ciekawsza. Również dlatego, iż zapowiada się w tym roku na bardziej wyrównane składy poszczególnych ekip, co powinno zagwarantować zaciętą walkę o prymat w lidze. Zagra w niej siedem zespołów, które uczestniczyły w poprzedniej edycji (Salos, Ogrodowa/Gama, Meble/Szufrajda, Grom Stanisławka, Dobrynka, Nowicjusze i Bez Nazwy), reaktywowana po sześciu latach ekipa Marconi Myśligoszcz, oraz dwaj absolutni debiutanci, czyli ZBR Powozińska Kiełpinek i Grom Barkowo. Dla porządku dodajmy, że Nowicjusze zmienili swoją siedzibę z Człuchowa na Debrzno. Na spotkaniu organizacyjnym kierowników drużyn dokonano losowania numerów do terminarza i... już w pierwszym meczu edycji 2009/2010 dojdzie do szlagierowego spotkania Salos - Ogrodowa/Gama, czyli wicemistrza z obrońcą głównego trofeum! W pozostałych potyczkach premierowej serii zmierzą się: Marconi - ZBR Powozińska, Barkowo - Stanisławka, Dobrynka - Nowicjusze raz Meble/Szufrajda - Bez Nazwy. Wkrótce zamieścimy "rozkład jazdy" całego sezonu, a teraz nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić na niedzielne zimowe popołudnia do obiektu sportowego Zespołu Szkół przy ul. Królewskiej sympatyków halowego futbolu.