"Wirus" wrócił do Brdy 08.03.2010r.
Jeden z najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników biegających po boiskach ziemi słupskiej Grzegorz Wirkus opuszcza MKS Debrzno. "Wirus" na mocy transferu definitywnego przeszedł do grającej obecnie w klasie okręgowej "Brdy" Przechlewo, czyli zespołu którego jest wychowankiem.
Przypomnijmy, że Grzegorz reprezentował nasz klub przez pełne trzy lata, a debiut w czerwono-niebieskim kostiumie zaliczył 25 lutego 2007r. w zremisowanym bezbramkowo sparingu z Tarnovią Tarnówka. Łącznie zagrał w MKS-ie 96 oficjalnych spotkań (ostatnie 8 listopada 2009 r. przeciwko Orkanowi Gostkowo), zdobywając jednego gola (w przegranym 2:5 spotkaniu towarzyskim z Piastem Człuchów 30 marca 2008r.). Wirkus umiejętnie dyrygował debrzneńską obroną, mając u boku dużo młodszych, nabierających dopiero niezbędnego piłkarskiego szlifu zawodników. W przerwie zimowej zdecydował o powrocie do broniącego się przed spadkiem do klasy A macierzystego klubu, w którym spędził wcześniej "drobne"... 24 lata (!), reprezentując jego barwy w latach 1982 - 2006. Transfer ma charakter bezgotówkowy, podobnie jak to było przed trzema laty, gdy MKS pozyskiwał Wirkusa z Brdy. Dziękujemy Grzegorzowi za 3 lata w ekipie znad Debrzynki, życząc powodzenia w nowym (starym) środowisku!