Hat-trick w 120 sekund 24.04.2010r.
Efektownie rozpoczęli piłkarską wiosnę juniorzy młodsi. MKS wysoko pokonał na wyjeździe Start Miastko 5:0, nie pozostawiając cienia wątpliwości, który z zespołów zasłużył na trzy punkty.
Debrznianie od pierwszego gwizdka uzyskali przewagę i już w 6 minucie Krystian Olszewski mógł strzelić pierwszego gola. Przegrał jednak pojedynek z golkiperem miasteckim. Pięć minut później Olszewski zrehabilitował się dogrywając idealnie piłkę do Szymona Malmona, a ten nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce z bliskiej odległości. Najlepszy snajper czerwono- niebieskich ponownie pokazał się z dobrej strony w 23 min., kiedy skorzystał skwapliwie z prezentu obrony gospodarzy i technicznym uderzeniem przelobował bramkarza. Do przerwy zatem 2:0, choć w 34 min. mogliśmy podwyższyć prowadzenie, gdy Arkadiusz Borzyszkowski trafił w słupek.
Początek II połowy należał do Startu, jednak dominacja naszych rywali trwała zaledwie kilka minut i szybko wszystko wróciło do normy. Normą w tym spotkaniu były bowiem liczne sytuacje podbramkowe stwarzane przez naszą drużynę. W 52 min. Malmon po prostopadłym podaniu ruszył na bramkę przeciwnika z własnej (!) połowy. Golkiper wprawdzie poradził sobie chwilowo z napastnikiem debrzneńskim, lecz nadbiegający Olszewski pospieszył z dobitką. Futbolówka po jego uderzeniu trafiła w spojenie i wyszła na aut bramkowy... Po chwili bliski powodzenia był Mariusz Góra, ale przeniósł piłkę nad poprzeczkę bramki. Jakiekolwiek obawy co do końcowego rezultatu rozwiał w niespełna 120 sekund Malmon, strzelając między 60 a 62 minutą trzy gole! Za każdym razem były to bramki przedniej urody, po składnych akcjach MKS-u. Szymon w dziewięciu występach ligowych sezonu 2009/2010 skompletował 18 trafień. W zespole z Debrzna debiutowali Marcin Szwarc i Bartłomiej Szwarc. Ten drugi zmienił w trakcie I połowy lekko kontuzjowanego Krystiana Szostka. W bramce pierwszy raz w lidze stanął Damian Smoliński. Dzięki sprawnie interweniującej obronie nie miał zbyt wiele pracy, ale w 54 min. nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam z jednym z rywali.
Przed MKS-em drugi wiosenny występ, w którym podejmą na własnym boisku Koral Dębnica. Mecz zaplanowano na 3 maja o godz. 14.00.

Start Miastko - MKS Debrzno 0:5 (0:2)
Bramki: Szymon Malmon (11, 23, 60, 61, 62)
MKS: Smoliński - M.Szwarc, Obarzanek, Borzyszkowski, Szarek - Szostek (33 B.Szwarc), Olszewski, Jaworski, Góra - Michał Walkiewicz, Malmon