Kluczowa druga połowa 24.04.2010r.
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa juniorów starszych do Czarnego. Przegraliśmy 1:5 i sam "suchy" rezultat wskazywałby na dużą przewagę gospodarzy. Tymczasem spotkanie było długimi fragmentami wyrównane i mogliśmy mieć nadzieję na pozytywny wynik debrznian. W dużej mierze zadecydowała o takim, a nie innym rezultacie nieskuteczność czerwono-niebieskich w I części oraz wąski skład, jakim dysponował trener Paweł Władyczak.
Zagraliśmy "gołą" jedenastką, a od 30 minuty zespół musiał radzić sobie w dziesięciu, ponieważ plac gry opuścił Bartłomiej Szwarc, grający tego dnia także w młodszej drużynie. Mimo tych niedogodności dzielnie walczyliśmy i w I połowie to MKS stworzył klarowniejsze okazje na gole. Bodaj najlepszą w 13 minucie, gdy Wojciech Marczak i Adrian Kwaśniewski "rozklepali" defensywę czarneńską i do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Solidnie grali również pozostali, a obroną dyrygował oddelegowany do niej z ekipy seniorskiej Andrzej Wałaszewski. Losy wyniku rozstrzygnęły się krótko po przerwie, kiedy w 49 min. kiks przydarzył się Maciejowi Maślanykowi, błędu kolegi nie zdołał naprawić Jakub Wołek i po szybkim ataku Czarni objęli prowadzenie. Za minutę Dawid Białas sięgał po piłkę do siatki drugi raz. W 56 min. straciliśmy trzecią bramkę i było "po herbacie". Zniechęceni piłkarze MKS-u oddali inicjatywę gospodarzom, czego efektem były następne trafienia, w 76 i 85 minucie. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Zenona Miszczyszyna Rafał Posert zdobył honorowego gola strzelając celnie głową z najbliższej odległości, po podaniu Kwaśniewskiego. Wcześniej, w 78 min. Maślanyk nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką jednego z defensorów czarneńskich. W zespole znad Debrzynki debiutował Adam Kalek, w przeszłości występujący w juniorach Juve Uniechów.
Następna potyczka ligowa juniorów starszych odbędzie się 3 maja o godz.12.00. MKS podejmie wtedy lidera rozgrywek, Koral Dębnica.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 5:1 (0:0)
Gola dla MKS-u: Rafał Posert (90)
MKS: Białas - Wołek, Wałaszewski, Kwaśniewski, Maślanyk - Kalek, Marczak, W. Taras, Sekta - Posert, B.Szwarc (do 30 minuty)