Teraz Victoria - niezbędna wiktoria 21.05.2010r.
23 maja 2010r. o godz. 17.00 drugi raz w tej rundzie futbolowi kibice w Debrznie obejrzą mecz ligowy seniorów MKS-u na własnym boisku. W niedzielne popołudnie podejmiemy Victorię Dąbrówka, przedostatnią aktualnie drużynę w tabeli drugiej grupy słupskiej klasy A.
Po przegranej ze Skotawią rzecz jasna nie ma miejsca na kolejne "pomyłki", jeśli na serio chcemy się do końca rozgrywek liczyć w walce o awans do okręgówki. To MKS jest faworytem tej potyczki i po prostu trzeba wygrać z ekipą z małej podbytowskiej miejscowości. Jedenasta lokata zajmowana przez dąbrówczan w klasyfikacji niech nie będzie jednak myląca. Goście spisują się bardzo dzielnie wiosną i walczą ze wszystkich sił o uniknięcie degradacji do klasy B. Dobra passa Victorii rozpoczęła się zresztą jeszcze w listopadzie, gdy w przedostatnim spotkaniu tamtej części sezonu nadspodziewanie gładko wygrała z Kaszubią Studzienice 3:0, a potem odrabiając zaległości ograła także Orkan Gostkowo 3:2! W tej rundzie zwyciężyła w Wyczechach 4:3 i u siebie z Lipniczanką Lipnica 1:0 oraz "przy zielonym stoliku" walkowerem z Iskrą Dretyń. Jedynie dwie przegrane (po 0:1 ze Startem Miastko i Orkanem) ujmy wielkiej nie przynoszą. Podsumowując - uwaga na Victorię, bo to nie będzie łatwy mecz, co notabene nie jest niczym nadzwyczajnym w tej lidze. Obejrzymy drugą w historii potyczkę MKS - Victoria. Jesienią ubiegłego roku, 11 października, czerwono-niebiescy łatwo rozprawili się z przeciwnikiem wygrywając 4:2 po golach Mirosława Kisełyczki, Andrzeja Tarasa, Krzysztofa Dudzica i Pawła Władyczaka. Nasi prowadzili już 4:0, ale pofolgowali nieco w końcowych fragmentach gry, co wykorzystali gospodarze. W obozie debrzneńskim nikt nie pauzuje za kartki, żaden z obecnie branych pod uwagę przez trenera zawodników nie uskarża się również na kontuzję. W kadrze zabraknie tylko Michała Pacholika, który będzie w ten weekend zajęty obowiązkami studenckimi. Cóż, pozostaje nam zaprosić sympatyków piłki nożnej na mecz mając nadzieję, że i majowa aura (wreszcie godna tego miesiąca) zachęci do wizyty na stadionie.