ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Bezstresowo 22.05.2010r.
Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami juniorzy młodsi MKS-u bardzo pewnie poradzili sobie z Kaszubią Studzienice. Gospodarze to zdecydowany outsider rozgrywek i wygrana w takim meczu była niejako "obowiązkiem" debrznian. Tak też się stało, chociaż nie zachwyciliśmy dyspozycją, pudłując w wielu sytuacjach podbramkowych stwarzanych dość łatwo przez nasz zespół.
Od pierwszych fragmentów gry czerwono-niebiescy zepchnęli studzieniczan do defensywy. W 6 min. pojedynek z bramkarzem przegrał Szymon Malmon. Widoczna przewaga przyniosła gola w 17 minucie. Najpierw wprawdzie golkiper Kaszubii wybronił uderzenie Mariusza Góry, ale po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Malmona z pierwszej piłki lewą nogą strzelił do siatki Mateusz Bucholc. Za moment znowu dobra okazja Góry i udana interwencja bramkarza. W 32 min. arbiter nie uznał prawidłowo naszym zdaniem zdobytej bramki głową przez Malmona. W 35 min. Malmon po prostopadłym zagraniu z II linii minął golkipera, ale z ostrego kąta trafił w słupek. Najlepszy snajper MKS-u doczekał się wreszcie swojego gola w 37 minucie. Uderzył z bliska na 2:0 po zagraniu Góry. Debrznianie poczuli się przez chwilę nazbyt pewnie i w samej końcówce pierwszej odsłony stracili bramkę po solowej akcji napastnika miejscowych i strzale pod poprzeczkę. Po przerwie dominacja MKS-u nie podlegała dyskusji. W 50 min. podwyższyliśmy na 3:1 po bramce Michała Walkiewicza, który dobił do "pustaka" strzał Malmona. Szans na kolejne gole (m.in. w 54 min. miał taką Malmon, w 56 min. Bucholc przymierzył w poprzeczkę) nie brakowało, lecz ogólnie graliśmy bardzo nieskutecznie i trochę zbyt indywidualnie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem ładnym uderzeniem głową popisał się Michał Obarzanek po wrzutce Malmona i tym samym ustalił rezultat tej potyczki na 4:1.
W niedzielę 30 maja o godz. 17.00. czeka debrznian ciekawa derbowa konfrontacja z Piastem Człuchów na własnym boisku.

Kaszubia Studzienice - MKS Debrzno 1:4 (1:2)
Bramki dla MKS-u: Mateusz Bucholc (17), Szymon Malmon (37), Michał Walkiewicz (50), Michał Obarzanek (80)
MKS: M.Biszczanik - Barczewski, Obarzanek, Mikołajczyk, Szarek - Szostek (75 Smoliński), M.Bucholc, Borzyszkowski, Góra (80 Manecki) - Michał Walkiewicz (58 Kocjan), Malmon