Wpadka wiosny 03.06.2010r.
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa juniorów starszych MKS-u do Dąbrówki. Przegraliśmy z tamtejszą Victorią 1:2 i rezultat ten jest z pewnością dużą niespodzianką in-minus.
Po czterech wygranych z rzędu debrznianie zagrali tym razem słabe spotkanie, rażąc niestety nie po raz pierwszy w tym sezonie nieskutecznością. Pierwszy kwadrans rywalizacji nie wskazywał na nadciągające kłopoty. Czerwono-niebiescy zyskali sporą przewagę i dość łatwo przedostawali się w pobliże bramki gospodarzy. W 12 min. błąd popełnił golkiper miejscowych, który źle wprowadził piłkę do gry. Przejął ją Wojciech Marczak, zacentrował w pole karne, a Damian Bronowicki ładnym uderzeniem głową uzyskał prowadzenie dla MKS-u. Niestety, był to jedyny moment radości w całym meczu, ponieważ z każdą następną minutą wydarzenia boiskowe przybierały niekorzystny dla nas obrót. W 18 min. Victoria wyrównała, co wprowadziło nerwowość w szeregach podopiecznych Pawła Władyczaka. Rywale zwietrzyli szansę na następne trafienie i wkrótce dopięli swego. W 30 min. jeszcze nam się udało, lecz dwie minuty później Dawid Białas wyciągał futbolówkę z siatki po raz drugi po ładnej główce jednego z przeciwników. Ostatnie minuty I odsłony to dominacja naszego zespołu i kilka niezłych okazji na wyrównanie. Najlepszą miał Bronowicki w 38 min., ale jego uderzenie z 20 metrów nieznacznie minęło prawy słupek bramki Victorii.
Drugą odsłonę zaczęliśmy od zdecydowanych ataków. W 51 min powinno być 2:2 po akcji Bronowickiego, który bez problemu znalazł się przed bramkarzem dabrówczan. Lekkie, płaskie uderzenie i słupek... Z kolei w 53 min. Marczak minął dwóch rywali, lecz z bliska strzelił jedynie w boczną siatkę. Inicjatywa była cały czas po stronie MKS-u, ale rywale potrafili groźnie skontrować . Po jednej z ich akcji (66 min.) w zamieszaniu podbramkowym przypadkowo zagrał piłkę ręką Maciej Maślanyk i arbiter gwizdnął jedenastkę. Białas obronił karnego i to... dwukrotnie, ponieważ za pierwszym razem sędzia uznał, że nasz bramkarz zbyt wcześnie ruszył do piłki. Do końca wynik wynik nie zmienił się, mimo wysiłków głównie piłkarzy z Debrzna, wśród których wyróżniał się aktywnie grający w środku pola Michał Birosz.
5 czerwca o godz. 14.00. następna wyjazdowa konfrontacja, tym razem z Uranią Udorpie. W meczu nie zagra Bronowicki, którego czeka pauza za cztery żółte kartki.

Victoria Dąbrówka - MKS Debrzno 2:1 (2:1)
Bramka dla MKS-u: Damian Bronowicki (12)
MKS: Białas - Wołek (87 Posert), Wałaszewski, W.Taras, Maślanyk - Kwaśniewski (75 Jadwidzic), Birosz, Borkowski (46 Kalek), Marczak - Bronowicki, Szczubiał