Bytovia z mistrzowskim tytułem 09.06.2010r.
Ostatni występ juniorów młodszych w sezonie 2009/2010 zakończył się porażką. Ulegliśmy triumfatorowi rozgrywek Bytovii Bytów 0:2 po zaciętym spotkaniu, które mogło się podobać.
Mecz miał większe znaczenie dla gości, którzy walczyli o zachowanie pierwszej lokaty i prawo udziału w barażach o Pomorską Ligę Juniorów B. Dla ekipy znad Debrzynki to był bój tylko (i "aż" zarazem) o prestiż. W I połowie żadna ze stron nie uzyskała przewagi, klarownych okazji na bramki też właściwie nie odnotowaliśmy. Czerwono-niebiescy dobrze spisywali się w obronie dyrygowanej przez Macieja Maślanyka i Adriana Kwaśniewskiego, natomiast w środku pola mrówczą pracę wykonywali m.in. Wojciech Marczak i Krystian Olszewski. Po zmianie stron rywalizacja przybrała niekorzystny obrót dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji w drugiej części mieliśmy sporo szczęścia, kiedy wyraźnie ręką zagrał w polu karnym Kwaśniewski. Arbiter nie zauważył tego, a podobna sytuacja z udziałem "Foresta" miała miejsce w 50 min., choć nie była tak oczywista jak poprzednia. W 54 min. po rzucie wolnym piłka skozłowała przed Dawidem Białasem, a dwóch zawodników bytowskich po interwencji golkipera nieudanie usiłowało dobić ją do bramki z najbliższej odległości. Skończyło się na strachu, ale dwie minuty później przyjezdni dopięli swego. Ponownie rzut wolny, wrzutka w pole karne i pozostawiony bez opieki Artur Rzepiński z pierwszej piłki płasko trafił przy słupku. Zatem 0:1 i trudna sytuacja MKS-u, zmuszonego do ataku pozycyjnego. Podopieczni Pawła Władyczaka nie zrezygnowali ze starań o przynajmniej remis. Ładną indywidualną akcję zakończoną niestety niecelnym strzałem przeprowadził Kwaśniewski. W 70 min. drugiego gola zdobył najlepszy snajper rywali Bartłomiej Kapiszka i stało się jasne, że 3 punkty powędrują do Bytowa. W końcówce (74 min.) soczystym strzałem pod poprzeczkę zatrudnił golkipera gości Marczak. Przeciwnik był nieco lepszy, także kondycyjnie lepiej wytrzymał trudy spotkania rozgrywanego w upale. Gratulacje dla Bytovii, podziękowania za cały, dobry sezon dla młodzieży MKS-u. Środowy mecz był jedynym wiosną, w którym nie zdołaliśmy zdobyć żadnego gola i jednym z dwóch takich w sezonie (również jesienią u siebie 0:1 z Brdą). Dla Białasa, Marczaka, Kwaśniewskiego, Olszewskiego, Michała Obarzanka, Arkadiusza Borzyszkowskiego oraz rezerwowych Damiana Smolińskiego i Łukasza Szarka było to pożegnanie z kategorią "junior B" (przekroczenie limitu wieku), od edycji 2010/2011 będą uprawnieni wyłącznie do gry w juniorach starszych.

MKS Debrzno - Bytovia Bytów 0:2 (0:0)
MKS: Białas - M.Bucholc (72 Barczewski), Maślanyk, Kwaśniewski, Jaworski (41 Borzyszkowski), Obarzanek - Szostek (68 Michał Walkiewicz), Marczak, Olszewski, Góra (52 Mikołajczyk) - Malmon