33 minuty 12.06.2010r.
Podstawowe pytanie przed potyczką juniorów starszych z Orkanem Gostkowo brzmiało: "Czy przyjadą?". Przyjechali, w siedmiu... To i tak znaczący postęp, gdy weźmie się pod uwagę fakt, iż w poprzedniej kolejce gostkowianie oddali walkowera na własnym(!) boisku Startowi Miastko.
Najlepszy komentarz do sobotniego meczu? Około 13 minuty Andrzej Wałaszewski zwrócił się do bramkarza Dawida Białasa słowami "ale parodia". Bo też parodię futbolu to spotkanie "troszeczkę" przypominało... Dość utyskiwań, czas rzetelnie (naprawdę to możliwe?) ocenić trzydzieści trzy minuty gry, bo tylko tyle czasu trwała "rywalizacja". Z konfrontacji z Orkanem do zapamiętania jest na pewno przepiękne uderzenie Wojciecha Tarasa z rzutu wolnego. "Wyrostek" ustawił piłkę ok. 25 metrów od celu i posłał potężną bombę, po której bramkarz rywali odprowadził wzrokiem futbolówkę. Ta odbiła się po drodze od słupka i znalazła się w siatce. Co jeszcze? Może pierwszy gol od wielu miesięcy Michała Birosza, który poprzednio trafił dla MKS-u 30 sierpnia 2008 r. (co ciekawe, również z Orkanem), może także pierwszy wiosną występ Wojciecha Romanowskiego. W 33 minucie drobnej kontuzji doznał jeden z piłkarzy drużyny gości. Ponieważ musiał na moment opuścić plac gry, a przepisy zabraniają męczyć się na boisku w szóstkę, to arbiter skończył te specyficzne zawody. Oprócz tych, którzy mieli okazję znaleźć się w wyjściowym zestawieniu, na ławce siedzieli także Rafał Posert, Tomasz Sekta, Grzegorz Jadwidzic i Damian Smoliński.
19 czerwca o godz. 12.00. na zakończenie edycji 2009/2010 zagramy na wyjeździe z Piastem Człuchów.

MKS Debrzno - Orkan Gostkowo 8:0
Bramki: Przemysław Szczubiał (3, 6, 28), Wojciech Taras (5), Damian Bronowicki (10), Michał Birosz (19), Wojciech Marczak (25), Jakub Wołek (29-k)
MKS: Białas - Wołek, Wałaszewski, Maślanyk, Romanowski - Marczak, W.Taras, Birosz, Kwaśniewski - Szczubiał, Bronowicki