MKS wrócił do klasy okręgowej! 17.06.2010r.
17 czerwca 2010r., około godziny 19.25. - dzięki "gorącej linii" telefonicznej wiadomość z Kusowa o wygranej Skotawii Dębnica Kaszubska z Orkanem Gostkowo w zaległym meczu 1:0 dotarła nad Debrzynkę. To najlepsze, co mogło przydarzyć się dzisiaj zawodnikom, trenerowi, kibicom i działaczom naszego klubu, bo oznacza, że MKS Debrzno po dwuletniej przerwie ponownie zagra w klasie okręgowej!
Duża radość, gdyż wiele osób bardzo pragnęło tego awansu, a co najistotniejsze chcieli zamierzony przed sezonem cel osiągnąć ci najważniejsi, czyli piłkarze. Cieszmy się więc i... pożegnajmy klasę A dobrym meczem w najbliższą niedzielę 20 czerwca o godz. 16.00. z Iskrą Dretyń, na który już w tym momencie serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków czerwono-niebieskich z Debrzna!