W Pucharze znowu z Drzewiarzem 12.08.2010r.
Beniaminek klasy A z beniaminkiem klasy okręgowej, czyli Drzewiarz Rzeczenica z MKS-em Debrzno - taka para stanowi jedną z dwudziestu w I rundzie rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2010/2011 na szczeblu podokręgu słupskiego.
Mecze wyznaczono na środę 8 września o godz. 17.00. Czerwono-niebiescy zmierzą się z ekipą z Rzeczenicy w pucharowej rywalizacji po raz czwarty w ostatnich sześciu latach. Równie częstym rywalem debrznian w "imprezie tysiąca drużyn" był jedynie Piast Człuchów (także cztery spotkania). Co ciekawe, z Drzewiarzem mierzymy się w tych rozgrywkach regularnie co dwa lata i zawsze są to wyrównane konfrontacje. Ponieważ rywal MKS-u jest niżej notowany w ligowej hierarchii wszystkie potyczki miały miejsce w Rzeczenicy. Pierwsza odbyła się 20 października 2004r., kiedy to MKS wygrał 3:2 po dogrywce. Do 84 minuty (!) gospodarze prowadzili 2:0, lecz skuteczny finisz zespołu kierowanego wówczas przez Mirosława Łepka (trafienia Karola Gromowskiego i Bartłomieja Grochowiny) pozwolił doprowadzić do dodatkowych 30 minut. Decydującą o zwycięstwie naszej drużyny bramkę zdobył w 115 minucie Sylwester Nylec. Drugi raz zagraliśmy z Drzewiarzem 27 września 2006r. Znowu ciężko, ponownie prowadzenie miejscowych (tym razem 1:0) i... zabójczo skuteczny finisz debrznian. W 82 min. uderzenie Pawła Wegnera z ok. 30 metrów i remis 1:1, a potem w 90 minucie zwycięski gol niezawodnego przez wiele lat Leszka Begera. Wreszcie ostatnie jak dotąd spotkanie pucharowe z rzeczeniczanami: 27 sierpnia 2008r. przegraliśmy tam w rzutach karnych 3:4. Patryk Klejdysz, Piotr Staniol i Kamil Sieg - ich bramki oznaczały jednobramkową przewagę gości (1:0, 2:1, 3:2), lecz za każdym razem rywale odpowiadali tym samym i zarówno po 90 minutach, jak i dogrywce utrzymywał się remis. Teraz spotkamy się kolejny raz z Drzewiarzem i jakkolwiek najważniejsza jest liga, to jednak chcielibyśmy przejść tę przeszkodę. Tym bardziej, że w ostatnich trzech sezonach pucharową przygodę MKS kończył już na pierwszym meczu, a jak pamiętamy dawniej niejednokrotnie było zupełnie inaczej. Poniżej przedstawiamy wykaz meczów przewidzianych na 8 września oraz trzy potyczki rundy wstępnej zaplanowane na 21 sierpnia. Nadmienić trzeba, że tak jak w poprzednich latach losowanie podczas posiedzenia Komisji Gier i Ewidencji było "kontrolowane", tzn. z uwzględnieniem uwarunkowań terytorialnych.

Runda wstępna - 21 sierpnia 2010r. (sobota) godz. 16.30.

GTS Czarna Dąbrowka - Baza 44 Siemirowice
Głos Pomorza Słupsk - Victoria Słupsk
Słupia Kobylnica - Dąb Kusowo

I runda- 8 września 2010r. (środa) godz. 17.00.

Lipniczanka Lipnica - Bytovia II Bytów
GTS lub Baza - Urania Udorpie