Jesienna kadra seniorów 18.08.2010r.
Finiszują przygotowania ekipy seniorskiej MKS-u do zaczynających się lada chwila rozgrywek sezonu 2010/2011 w słupskiej klasie okręgowej. W dziale "kadra" umieściliśmy uaktualnione zestawienie nazwisk piłkarzy zgłoszonych do ligi wg stanu na dzień 18 sierpnia 2010r.
Ogółem Mirosław Kisełyczka ma do dyspozycji 27 zawodników. Zespół został z różnych przyczyn nieco "odchudzony" w porównaniu z wiosenną rundą rewanżową w klasie A. Wówczas kadra liczyła 34 osoby. Po stronie plusów możemy zapisać dołączenie do drużyny Marcina Karpowicza, wychowanka Piasta Człuchów, który wobec rocznej przerwy w futbolowej przygodzie miał status wolnego zawodnika. Marcin powinien być ciekawym uzupełnieniem linii defensywnej czerwono-niebieskich. Znacznie trudniej będzie sie przebić do wyjściowej jedenastki Mateuszowi Bzdelowi. W przeszłości reprezentował Korala Dębnica (drużyna juniorów), po dłuższej przerwie próbuje piłkarskiego szczęścia w MKS-ie. Nowymi twarzami w I drużynie z Debrzna są także Wojciech Marczak, Michał Birosz i Wojciech Taras. Wszyscy mogą jeszcze również grać w zespole juniorów starszych (podobnie zresztą jak występujący w dorosłej ekipie od dłuższego czasu Andrzej Wałaszewski i Patryk Klejdysz), ale zapewne już teraz mają spore szanse na zaistnienie w okręgówce seniorów. Bodaj największe na tę chwilę Marczak, który bez kompleksów prezentował się w sparingowych spotkaniach. Przez jakiś czas wydawało się, że do klubu znad Debrzynki dołączą Paweł Wegner i Ireneusz Nowak. Pierwszy po trzyletnim pobycie w Czarnych Czarne wyraził chęć powrotu nad Debrzynkę, ale zapału wystarczyło na... dwa tygodnie. "Diabeł" wykonał przedziwną woltę, decydując się najpierw znowu na grę w Czarnem, by po kolejnych dwóch tygodniach zapragnąć występów w... Koralu Dębnica. Na dziś nie wiadomo czy w ogóle gdziekolwiek zagra jesienią... Z kolei "Łapka" zrezygnował z gry w MKS-ie po sparingu z Brdą (a w zasadzie to nawet w jego trakcie) i postanowił kontynuować przygodę z futbolem w rezerwach Korala Dębnica. W rubryce "ubyli" pojawiło się aż trzynaście nazwisk. Poza granicami kraju przebywają i na ten moment nie zostali zgłoszeni do ligi Łukasz Dudzic, Piotr Grzechnik, Alan Nalepa, Karol Ryngwelski i Radosław Wójtowicz. Z tego grona jedynie Ryngwelski zagrał w lidze wiosną (dwa mecze), pozostali od dłuższego czasu znajdują sie poza drużyną, chociaż sprawy po ich powrocie do Polski mogą ulec zmianie. Michał Drapała od niedawna przebywa w Lęborku, z którym to miastem wiąże plany zawodowe i stąd brak możliwości uprawiania piłki nożnej. Nie trenują w MKS-ie obecnie Michał Stec i Bartłomiej Lica. Trzech piłkarzy znajdujących się w poprzednim sezonie w kadrze naszego klubu będzie jesienią grać w Juve Uniechów. Marcinowi Procakowi skończył się okres wypożyczenia do MKS-u z B-klasowej ekipy, natomiast Piotr Tojza i Krzysztof Orlikowski przeszli tam na mocy transferu definitywnego. Dla "Orlika" jest to come-back po kilku latach do Uniechowa, a wiosną przebywał w Rzeczenicy, będąc wypożyczonym do Drzewiarza przez MKS. Na koniec o największych pechowcach. Tomasz Łopienski i Sebastian Stalka nie mogą wybiec na boisko, ponieważ ulegli groźnym kontuzjom i termin ich powrotu do piłki nożnej tak naprawdę nie jest znany. "Skała" ostatni mecz rozegrał niemal rok temu, 30 sierpnia 2009r., na inaugurację poprzedniego sezonu z Sokołem Wyczechy. "Stala" z kolei doznał urazu kolana w Miastku podczas konfrontacji ze Startem 30 maja 2010r. Sebastian, wypożyczony do MKS-u na rundę wiosenną stał się 1 lipca ponownie zawodnikiem Korala Dębnica, jednak chcielibyśmy, aby w przyszłości nadal reprezentował barwy klubu z Debrzna. Jak poradzą sobie czerwono-niebiescy w klasie okręgowej w składzie osobowym zaprezentowanym dzisiaj przekonamy się w najbliższych tygodniach. Trzymajmy za nich kciuki!