W sobotę z rezerwami Gryfa 02.09.2010r.
Przed piłkarzami uczestniczącymi w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej trzecia seria sezonu 2010/2011. Po dwóch przegranych z ekipami zaliczanymi do faworytów tej edycji, czyli Czarnymi Czarne i Pogonią Lębork, MKS zmierzy się tym razem z beniaminkiem ligi, rezerwowym zespołem Gryfa Słupsk.
Istotna informacja dla kibiców, przyzwyczajonych do meczów drużyny seniorów odbywających się nad Debrzynką zazwyczaj w niedziele. Tym razem zapraszamy na Stadion Miejski wyjątkowo już w sobotę 4 września o godz. 16.00. Zerowy dorobek punktowy czerwono-niebieskich wzbudza niepokój, choć z drugiej strony wiadomo było, że o zdobycze w pierwszych kolejkach będzie wyjątkowo trudno i przewidywania niestety sprawdziły się. Teraz jednak liczymy na bardziej skuteczną walkę debrznian. Zagadką pozostaje skład, w jakim przystąpią podopieczni Mirosława Kisełyczki do sobotniej potyczki. Niepewny jest udział w spotkaniu Roberta Rutyny, który doznał urazu barku w Lęborku. Trener MKS-u szuka optymalnego zestawienia i na pewno dwa poprzednie mecze dały mu duży materiał do przemyśleń. Najbliższy rywal naszej drużyny zaczął sezon od porażki z Pogonią 0:2, a następnie pokonał u siebie Uranię Udorpie 2:1. W drugiej drużynie trzecioligowego Gryfa grają głównie młodzi zawodnicy, z rzadka jedynie (jak zapewniają działacze) mający być wspierani posiłkami z pierwszej ekipy. Słupski klub powrócił w lecie do pierwotnej nazwy (Gryf), już bez dodatku "95", oznaczającego rok 1995, a więc datę podziału "starego" Gryfa na autonomiczne sekcje. Rezerwy słupszczan zostały po latach przerwy ponownie zgłoszone do rozgrywek ligowych w 2008 r. i w piorunującym stylu wygrały swoją grupę klasy B, zwyciężając w 13 z 14 potyczek o punkty. Jedyną porażkę gryfici ponieśli z Bistalem Machowino (0:2), a ich dorobek bramkowy był imponujący (110-11). Równie udany był miniony sezon 2009/2010, gdyż słupszczanie triumfowali w grupie I klasy A, dystansując drugi w tabeli Swe Pol Link Bruskowo Wielkie o dziewięć "oczek". W sobotę będziemy świadkami pierwszego w historii meczu MKS-u z Gryfem II Słupsk, lecz w tym miejscu warto wspomnieć, że druga drużyna słupskiego klubu ma swoje ważne miejsce w dziejach debrzneńskiego futbolu. To właśnie z Gryfem II protoplasta MKS-u, czyli "Żagiel" Debrzno rozegrał swój pierwszy mecz w klasie okręgowej, przegrywając w sierpniu 1983 r. 1:2. Wtedy honorowego gola dla debrznian zdobył Roman Gołębiewski. Trzeba też pamiętać, że czterokrotnie zagraliśmy w przeszłości z pierwszym zespołem Gryfa 95 Słupsk. W sezonie 2000/2001 w Debrznie przegraliśmy 0:4, natomiast w Słupsku 1:5. Małym pocieszeniem był wówczas piękny gol Leszka Begera strzelony po solowym rajdzie. Z kolei w edycji 2006/2007 znowu porażka u siebie 0:4, jak również w rewanżu w Słupsku 1:4, po trafieniu z karnego Pawła Władyczaka. Ciekawostka: mecz MKS-u z Gryfem II Słupsk będzie jubileuszowym, 750-tym oficjalnym spotkaniem czerwono-niebieskich w historii klubu, zapoczątkowanej 9 sierpnia 1992r. remisową 4:4 towarzyską potyczką ze Spartą Złotów. Szansę na nieco mniejszy, ale także jubileusz ma Łukasz Płóciennik, który może wystąpić po raz 50-ty w barwach klubu znad Debrzynki.