Pewne punkty na początek 05.09.2010r.
Dobra inauguracja sezonu w wykonaniu juniorów starszych MKS-u. Debrznianie bez większych kłopotów pokonali na wyjeździe Koral Dębnica 4:2. Całkiem niedawno konfrontacje obydwu zespołów były ozdobą rozgrywek tej grupy juniorskiej okręgówki, w obecnej edycji raczej nie będą mieć takiego ciężaru gatunkowego.
Lwia część kadry zarówno dębniczan, jak i naszej drużyny zakończyła występy w kategorii młodzieżowej, mamy więc niemal zupełnie "nowe rozdanie". Nie oznacza to, że niedzielna potyczka była mało interesująca, przynajmniej z naszego punktu widzenia. Czerwono-niebiescy odnieśli zasłużone zwycięstwo górując nad rywalami szczególnie w pierwszej odsłonie. Podopieczni Pawła Władyczaka pierwszego gola zdobyli w 8 minucie, gdy po akcji dobrze spisującego się Adriana Kwaśniewskiego piłkę tuż za linią pola karnego otrzymał Wojciech Marczak. Niezbyt silny strzał Wojtka, fatalna interwencja golkipera gospodarzy i... 1:0. MKS zyskał sporą przewagę i po chwili mogliśmy strzelić kolejną bramkę. Dwukrotnie wyśmienite okazje miał Rafał Paliwoda. Najpierw w 9 min. trafił w słupek, a w 12 min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił. Wyraźną dominację debrznianie udokumentowali w 35 min. za sprawą solowej akcji Michała Birosza, który wyszedł na czystą pozycję i płaskim uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Tuż przed gwizdkiem na przerwę dopiął swego Paliwoda. Otrzymał dokładne prostopadłe podanie od Birosza i po rękach golkipera zdobył trzeciego gola. W drugiej połowie gra wyrównała się nieco, miejscowi dążyli do odrobienia choćby części poniesionych w I odsłonie strat. Udało im się to w 56 min., gdy nie potrafiliśmy wybić piłki w zamieszaniu pod bramką Marcina Lisewskiego po rzucie rożnym. Strata podrażniła czerwono-niebieskich, którzy ponownie przejęli inicjatywę. W 63 min. bardzo ładną interwencją uratował swój zespół bramkarz Korala po strzale Birosza. W 67 min. nic nie mógł jednak wskórać, gdy Birosz wykończył celnym uderzeniem solowy rajd. Zatem 4:1 dla MKS-u i... po meczu. Jeszcze w 73 min. szukający swojego trafienia w przeddzień osiemnastych urodzin Wojciech Taras popisał się "bombą" z rzutu wolnego, po której duże brawa zebrał znów golkiper rywali wybijając zmierzającą w "okienko" piłkę na róg. Rezultat na 4:2 ustalono w 83 minucie. Lisewski został wtedy zaskoczony uderzeniem z wolnego, przy czym gol ewidentnie obciąża konto debrzneńskiego bramkarza.
Drugi mecz juniorzy starsi rozegrają w sobotę 11 września o godz.11.00., kiedy podejmiemy w Debrznie Orkan Gostkowo. Zapraszamy kibiców!

Koral Dębnica - MKS Debrzno 2:4 (0:3)
Bramki dla MKS-u: Michał Birosz (35, 67), Wojciech Marczak (8), Rafał Paliwoda (43)
MKS: Lisewski - A.Molenda (55 Maślanyk), Wałaszewski, W.Taras, Obarzanek - Borzyszkowski (72 Smoliński), Olszewski, Birosz, Kwaśniewski - Paliwoda, Marczak (72 Mulik)