Przykra niespodzianka 19.09.2010r.
Pierwszej porażki w nowym sezonie doznali juniorzy starsi czerwono-niebieskich. MKS dość niespodziewanie uległ w Wyczechach tamtejszemu Sokołowi 1:2 i spadł na trzecią lokatę w rozgrywkach klasy okręgowej.
Szkoda tego meczu i to bardzo, ponieważ mocno liczyliśmy na komplet punktów i cel był do zrealizowania. Niestety, z różnych przyczyn (mniej lub bardziej uzasadnionych) na spotkanie drużyna udała się "gołą" jedenastką, bez zmienników. Na dodatek Michał Birosz mógł zagrać tylko 45 minut, ponieważ miał zaplanowany wyjazd do szkoły. Zespół prowadził tego dnia Robert Szychowski (dziękujemy za pomoc), który zastępował Pawła Władyczaka. To jedyny przypadek w tej rundzie, gdy nałożyły się terminy meczów młodzieży i seniorów, stąd taki problem. Mimo wspomnianych wyżej kłopotów i tak debrznianie mogli pokusić się o korzystny rezultat. Dość szybko, w 18 minucie, objęliśmy prowadzenie po strzale Rafała Paliwody i debrznianie kontrolowali przebieg potyczki. Wcześniej, w 13 min., również Paliwoda, po zagraniu Grzegorza Jadwidzica groźnie uderzył i po interwencji bramkarza wywalczyliśmy rzut rożny. W 21 min. ładnym, choć niecelnym strzałem z wolnego z ok. 35 metrów popisał się Wojciech Taras. Pierwsze pół godziny to zdecydowana przewaga MKS-u. Dowodem na to były kolejne szanse Paliwody (25 i 26 min.), Damiana Smolińskiego (23 i 28 min.). To wtedy mogliśmy przesądzić losy meczu, ale tak się nie stało, a z minuty na minutę obraz gry zmieniał się na naszą niekorzyść. W ostatnim kwadransie I odsłony kilka razy interweniował Marcin Lisewski, w innych sytuacjach gospodarze strzelali niecelnie. Grający po przerwie w dziesiątkę debrznianie utrzymywali dobry wynik do 70 minuty. Wtedy miejscowi wyrównali. Po rzucie wolnym piłka uderzyła w poprzeczkę i z najbliższej odległości po dobitce Sokół doprowadził do remisu. Rywale poszli za ciosem i w 74 min. Lisewski nie miał szans obrony kolejnej piłki. Zatem 2:1 dla ekipy z Wyczech i takim też rezultatem zakończyło się to derbowe spotkanie, mimo wysiłków z obu stron w ostatnim kwadransie.
W czwartej serii zmierzymy się u siebie z jednym z faworytów ligi, Bytovią Bytów. Mecz odbędzie się 26 września o godz. 11.00. i zapowiada się bardzo interesująco. Zapraszamy kibiców!

Sokół Wyczechy - MKS Debrzno 2:1 (0:1)
Gol dla MKS-u: Rafał Paliwoda (18)
MKS: Lisewski - Obarzanek, W. Taras, Maślanyk, Jaworski - Jadwidzic, Olszewski, Birosz (grał 45 minut), Borzyszkowski - Paliwoda, Smoliński