Budynek bliżej? 05.10.2010r.
Przed kilkunastoma dniami na stronie bip.debrzno.pl pojawiła się długo oczekiwana przez nas informacja o ogłoszeniu przetargu nieograniczonego na budowę budynku socjalno-technicznego na terenie działek nr 194/1, 201, 198 i 207, czyli pisząc w skrócie na terenie Stadionu Miejskiego w Debrznie.
Przypomnijmy pokrótce, że ów temat poruszany był przez nas wielokrotnie, poczynając od zebrań klubowych, poprzez pisma kierowane do komisji Rady Miejskiej, rozmowy i ustalenia z burmistrzem Mirosławem Burakiem, na dokumencie wystosowanym do w/w przez zawodników i działaczy MKS-u w lipcu tego roku kończąc. Wspominaliśmy ostatnio o tej sprawie na naszej stronie internetowej choćby w newsie z dnia 5 sierpnia 2010r., zatytułowanym "Budynek ciągle w powijakach" . Pilna potrzeba budowy nowoczesnego budynku jest oczywista dla każdego odwiedzającego ten teren już od wielu lat. Obszerna dokumentacja na ów obiekt jest gotowa od 15 miesięcy, w budżecie gminy Debrzno zabezpieczono 200 000 złotych, co stanowi niespełna 1/3 potrzebnej wg wyliczeń projektanta kwoty. Dalsze środki (ale na rok 2011) obiecał Urząd Marszałkowski w Gdańsku. Zależało nam na jak najszybszym rozpisaniu przetargu, takie były ustalenia ze spotkania Zarządu MKS z Burmistrzem, które odbyło się 30 czerwca. Wg zapewnień M. Buraka budynek w stanie surowym miał stanąć do końca września, jednak dziś wiemy, że do tego nie doszło. Mimo wszystko, narzekając na zaistniałą sytuację, cieszymy się, że wreszcie w ogóle ogłoszono przetarg i czekamy z niecierpliwością na jego pomyślne rozstrzygnięcie. Termin składania ofert przez firmy upływa 8 października, potem dowiemy się czegoś więcej. Pełna radość będzie wówczas, gdy zobaczymy zwycięzcę przetargu na stadionie i ujrzymy rozpoczęcie prac budowlanych. Oby tak się stało i to jak najszybciej, bo wstyd towarzyszący wszystkim przyjmującym gości podczas meczów piłkarskich w wysłużonej hali "Pilawa" wzrasta z każdym miesiącem i to bez względu na rangę imprezy i klasę rozgrywkową, w której występują nasi sportowcy...