Ciekawie na półmetku jesieni 06.10.2010r.
Piłkarze występujący w słupskiej klasie okręgowej seniorów rozegrali siedem kolejek rundy jesiennej. Za nami zatem połowa zaplanowanych na tę cześć sezonu meczów. Można więc pokusić się o małe podsumowanie tej fazy rywalizacji.
Niewątpliwie arcyciekawie jest na górze tabeli, ponieważ aktualnie na samym szczycie znajduje się aż pięć drużyn, posiadających w swoim dorobku po 16 punktów. Mała zadyszka dotknęła futbolistów Czarnych Czarne, którzy po pięciu wygranych na starcie ligi w kolejnych dwóch spotkaniach zdobyli tylko jedno "oczko". Ci więc, którzy przewidywali absolutną dominację tego klubu jak na razie nie mają racji, choć i tak ekipa znad Czernicy pozostaje głównym kandydatem do awansu (powrotu) do IV ligi. Drugi z faworytów, lęborska Pogoń zanotowała wpadkę w Dębnicy Kaszubskiej oraz poległa z Bytovią II. Solidnie prezentuje się Polonez Bobrowniki, który po przeciętnym poprzednim sezonie (szóste miejsce) najwyraźniej zgłasza aspiracje ponownej walki o IV ligę. W ścisłej czołówce są także rezerwowe zespoły trzecioligowców, Bytovii Bytów i Gryfa Słupsk. Kibice słupscy wiele by dali, aby ich pierwsza drużyna tak dobrze prezentowała się na trzecioligowych boiskach, jak czyni to młodzież w okręgówce. Godzi się przypomnieć, iż słupszczanie to beniaminek klasy okręgowej i jako jedyny z czterech nowicjuszy spisuje się dobrze. Pozostali, tzn Skotawia Dębnica Kaszubska, Swe Pol Link Bruskowo Wielkie i nasz MKS okupują dolne rejony tabeli. Jak może rozwijać się sytuacja na górze zestawienia do końca jesieni? Wydaje się, że najlepszy terminarz mają bytowiacy, którzy zagrają tylko jeden mecz z sąsiadem w tabeli (Gryf II Słupsk), lęborska Pogoń rozegra dwa takie spotkania, natomiast pozostali, tzn. Gryf II, Czarni i Polonez aż trzykrotnie skonfrontują się z bezpośrednimi rywalami do najwyższych lokat. Naturalnie plan gier to nie wszystko, bo przecież nie jest powiedziane, że z pozostałymi przeciwnikami grupa liderów będzie wyłącznie wygrywać. Jeszcze bardziej skomplikowana jest sytuacja w dole tabeli, gdzie oprócz wspomnianych trzech beniaminków znajdują się także Anioły Garczegorze, Sparta Sycewice, Chrobry Charbrowo i Diament Trzebielino. Przewidywanie scenariusza na kończące rundę sześć kolejek jest zajęciem zaiste karkołomnym. My wierzymy, że ta część rywalizacji przyniesie więcej radości sympatykom czerwono-niebieskich z Debrzna, chociaż zadanie do łatwych należeć nie będzie. Grupę "środka" stanowią jedynie dwa kluby, tzn. Urania Udorpie i Piast Człuchów, ale to trochę iluzoryczny wniosek, bo różnice punktowe są jeszcze tak niewielkie, że w ciągu dwóch-trzech tygodni można równie dobrze dołączyć do czołówki, jak i obsunąć się wyraźnie w tabeli.
W klasyfikacji strzelców na czele Marcin Staszczuk z Poloneza. Napastnik z Bobrownik zdobył dziewięć goli i wyprzedza o jedno trafienie Romana Sztubę z Czarnych. Lider zestawienia strzelał bramki w pięciu spotkaniach, aż czterokrotnie zaliczając podwójną zdobycz. Z kolei Sztuba zaczął niezwykle efektownie, bo od hat-tricka w Debrznie, następnego dołożył w III serii, w Bruskowie Wielkim. Łącznie w pierwszych trzech kolejkach uzbierał 7 goli, ale potem już tylko raz trafił do siatki, jakby tracąc (tymczasowo?) impet. Trzeci na liście Tomasz Szada-Borzyszkowski z Diamentu ma sześć bramek, z czego aż cztery zdobył w wyjazdowej konfrontacji ze Spartą Sycewice. Za wymienioną tutaj trójką snajperów duża grupa piłkarzy z dorobkiem pięciu i czterech goli. Spośród debrznian najwyżej plasuje się Kamil Sieg, który uzyskał trzy bramki. Rywalizacja o koronę króla strzelców dopiero nabiera rumieńców i prorokowanie czegokolwiek jest niezwykle trudne. Tak na marginesie: piszemy "korona króla strzelców", a przecież poza stwierdzeniem, iż ktoś zdobył najwięcej goli w sezonie oraz ewentualnym "śladem" w prasie i internecie z niczym innym to się nie wiąże. Może warto byłoby pomyśleć w związku, aby uhonorować w skromny sposób (choćby pamiątkowym pucharem czy statuetką) np. pierwszych trzech snajperów okręgówki na koniec edycji 2010/2011?