ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
W odwrocie 17.10.2010r.
Drugiej przegranej z rzędu doznali juniorzy młodsi MKS-u. W meczu dwóch czołowych dotąd drużyn ligi ulegliśmy zdecydowanie Startowi Miastko 0:5 i jakkolwiek rozmiary porażki są nazbyt wysokie w stosunku do tego, co obserwowaliśmy na boisku, to jednak niewątpliwie dużo lepsze wrażenie pozostawili po sobie przyjezdni.
Na wyniki dwóch ostatnich gier MKS-u w tej kategorii wiekowej miał też wpływ niestabilny skład, co od razu przełożyło się na jakość gry. Z miastczanami czerwono-niebiescy rozpoczęli dobrze. W 4 min. świetną okazję na objęcie prowadzenia miał Krystian Szostek, ale pomocnik debrzneński przegrał pojedynek z bramkarzem. Wydawało się, że to nasz zespół zdobędzie jako pierwszy gola, lecz jedna sytuacja z 15 minuty odmieniła wszystko. Zagrana do tylu, w kierunku naszej bramki, futbolówka podskoczyła na nierówności i kompletnie zmyliła próbującego wyekspediować ją w pole Michała Biszczanika. Kuriozalny gol, który mocno "podkopał" wiarę debrznian w możliwość osiągnięcia korzystnego rezultatu. Co gorsza w 22 min. straciliśmy drugą bramkę, po tym jak uderzeniem z dystansu jeden z miasteckich zawodników przelobował M. Biszczanika. Nieodparcie nasuwa się stwierdzenie, że i tym razem z "pomocą" przyszła rywalom murawa, ponieważ strzał został oddany z piszczela, czy jak kto woli z "ochraniacza". Koniec narzekań na stan płyty boiska, która była przecież równa (a raczej nierówna...) jednakowo dla obydwu rywalizujących stron... W 35 min. niewiele zabrakło do kontaktowego trafienia Mariuszowi Górze i jak się potem okazało była to właściwie ostatnia dobra sytuacja dla MKS-u w całym meczu.
Po przerwie trzymaliśmy się bez strat do 66 minuty. Wtedy Mateusz Bucholc uwikłał się w niepotrzebny drybling przed własnym polem karnym, odebrano mu piłkę, a za moment goście cieszyli się z trzeciego gola. Następne padły w 71 i 78 minucie i ostatecznie skończyło się na 5:0 dla Startu. W 77 min. wszedł na boisko Gracjan Mateusiak, zaliczając krótki debiut w lidze. 23 października o godz. 11.00. przedostatnie spotkanie o punkty w tym roku. Zagramy na wyjeździe z Drzewiarzem Rzeczenica i to podopieczni Pawła Władyczaka będą faworytem tej konfrontacji.

MKS Debrzno - Start Miastko 0:5 (0:2)
MKS: M. Biszczanik - Pisuk, M. Bucholc, A. Biszczanik, Barczewski - Szostek, Malmon (41 Kaczmarek), Góra (41 Wons), Dypolt - Szawarniak (77 Mateusiak), Ryhanycz