Z Aniołami o "sześć" punktów 22.10.2010r.
24 października o godz. 15.00. seniorzy MKS-u zagrają na własnym boisku mecz klasy okręgowej z Aniołami Garczegorze. Dla kibiców znad Debrzynki to przedostatnia okazja, aby obejrzeć swoją drużynę na Stadionie Miejskim w walce o ligowe punkty w 2010 roku.
To jednocześnie niezwykle ważne spotkanie dwóch zespołów, które sąsiadują ze sobą w tabeli. Jest to niestety sąsiedztwo w "niedoli", gdyż Anioły zajmują jedenaste miejsce, natomiast czerwono-niebiescy ostatnie, czternaste. W niedzielę spotkają się najsłabszy atak ligi (goście zdobyli tylko 5 goli) z najsłabszą jak na razie defensywą (MKS stracił aż 32 bramki). Wygrana którejś z drużyn da chwilę "oddechu", remis będzie oznaczał raczej stratę dwóch "oczek", aniżeli zysk jednego. Debrznianie zanotowali serię trzech wysokich porażek, zdobyli w tym czasie zaledwie jednego gola, tracąc aż szesnaście. Z kolei ekipa z Garczegorza nie zaznała smaku wygranej od drugiej kolejki, w kolejnych siedmiu grach zyskując jedynie dwa punkciki. Trzeba jednak zaznaczyć, że przegrane, jakie notowali piłkarze Aniołów były nieznaczne. Obydwa kluby zagrają pierwszy w historii oficjalny mecz. Dzieje Aniołów jako klubu uczestniczącego w rozgrywkach pod egidą piłkarskiego związku (wcześniej brali udział w gminnej lidze amatorskiej) są bardzo krótkie i zamykają się jak dotąd w... trzech sezonach. W debiutanckiej edycji 2007/2008 garczegorzanie zwyciężyli w swojej grupie klasy B, zdobywając promocję klasę wyżej. Rok później poszli "za ciosem" i wywalczyli awans do klasy okręgowej. Wprawdzie pierwszą lokatę zajął wówczas Diament Trzebielino, ale tuż za nim zameldowały się Anioły i po barażach (4:1 i 4:4 z Kaszubią Studzienice) radowano się z sukcesu. Premierowy sezon w okręgówce przyniósł wysoką czwartą pozycję za Jantarem Ustka, Karolem Pęplino i Pogonią Lębork. Ekipę Aniołów w dużej mierze stanowią zawodnicy z przeszłością w pobliskiej lęborskiej Pogoni. Ciekawostkę stanowi fakt, iż w kadrze drużyny znajduje się Cyprian Nowocień. Przed laty, w czasach juniorskich, zawodnik ten rywalizował... przy pingpongowym stole z Mirosławem Kisełyczką, Rafałem Obarą i Sebastianem Michno. Zapraszamy kibiców na mecz!