"Dziennik Bałtycki" lekceważy... 09.11.2010r.
O nierzetelności osób zajmujących się sportem w regionie na łamach "Dziennika Bałtyckiego" (słowo "dziennikarze" przez wzgląd na prawdziwe dziennikarstwo nie chce nam przejść przez klawiaturę) krążą już niemalże legendy.
Wczoraj otrzymaliśmy kolejny przykład niepoważnego traktowania kibiców. Przedstawiając wyniki i szczegóły statystyczne dwunastej kolejki słupskiej klasy okręgowej zamieszczono składy niemal wszystkich drużyn, dziwnym trafem pomijając tylko zestawienie MKS-u w meczu ze Spartą. Napisano także który z zawodników zdobył gola dla sycewiczan, nie informując kto trafił do siatki ze strony debrzneńskiej. Nie będziemy pastwić się nad autorami materiału, ale trudno nie dodać, iż kibice Sparty dowiedzieli się niejako przy okazji, że w kadrze ich zespołu znajduje się nowy piłkarz o nazwisku "Gałek". W rzeczywistości w Debrznie zagrał Bartosz Białek... To nie wszystko: Jacek Janczukowicz zmienił się w "Bałtyckim" w Janczukiewicza, a Marek Wasiak w P. Wasiaka. Co tam, w zasadzie nic już nie jest nas w stanie zdziwić, po tym jak kilka tygodni temu w Bruskowie gole dla czerwono- niebieskich znad Debrzynki zdobywał wg w/w gazety Kamil Fieg (sic!!!), a wiosną w jednym ze spotkań bramkę dla Granitu Koczała strzelił niejaki... Patryk Klejdysz. Nic jednak nie przebije niegdysiejszego zaproszenia publiki przez redakcję "DB" na "Konkurs Skoków przez PRZECHLEWO", czy znacznie świeższego newsa o debrzneńskim zlocie motocyklistów, którego jedną z głównych atrakcji miała być parada uczestników ulicami... Czarnego. Błądzić jest rzeczą ludzką, ale z błędów należałoby wyciągać wnioski. Inaczej czytana przez znaczną rzeszę czytelników gazeta raz za razem naraża się na śmieszność...