Admiral Sport i przyjaciele 30.11.2010r.
W ramach podsumowania piłkarskiego roku 2010 seniorzy MKS-u udali się w niedzielny poranek 28 listopada na halowy turniej do Piły.
Impreza pod nazwą "Admiral Sport i i przyjaciele" zgromadziła na starcie pięć klubowych ekip. Oprócz czerwono-niebieskich w obiekcie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rywalizowała Polonia Jastrowie, Jedność Zakrzewo, Unia Ujście i Derby Stara Łubianka. Co ciekawe, wszystkie w/w drużyny grają ze sobą na co dzień w jednej grupie pilskiej klasy A! Jako szósta miała wziąć udział w zawodach Korona Człopa (zachodniopomorska klasa okręgowa), lecz ostatecznie nie stawiła się w hali. Organizatorami imprezy byli Grzegorz Maciejasz i Mariusz Markowski. Obaj fanatycy piłki nożnej są osobami bardzo znanymi i cenionymi w regionie. Maciejasz jest właścicielem hurtowni artykułów sportowych "Admiral Sport" w Wałczu, wiceprezesem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, prezesem Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, w przeszłości był sternikiem Korony Człopa i Orła Białego Wałcz. Markowski to dziennikarz sportowy "Tygodnika Nowego", twórca i główny redaktor Piłkarskiego Dziennika Internetowego Regionu Pilskiego "Mariogool", ex-piłkarz Polonii Piła, Lubuszanina Trzcianka, Sparty Złotów, Polonii Jastrowie, Zjednoczonych Kaczory i Leśnika Margonin, były sędzia trzecioligowy, przez kilka sezonów człowiek -orkiestra w nieistniejącym już MKP 1999 Piła, ponadto organizator niezliczonej ilości imprez piłkarskich dla młodzieży, dorosłych i oldbojów, w tym bardzo popularnej pilskiej "halówki". Dziesięć meczów sprawnie poprowadził Zygmunt Krzoska, w latach 1995-1999 wielokrotnie sędziujący potyczki naszego klubu w rozgrywkach ligowych na terenie OZPN Piła. Debrznianie pojechali do Piły w dziewięcioosobowym składzie, w którym oprócz bramkarza Krystiana Paciorka znaleźli się Grzegorz Dudek, Krzysztof Dudzic, Marcin Karpowicz, Wojciech Marczak, Przemysław Marek, Łukasz Płóciennik, Kamil Sieg i Wojciech Taras. MKS potraktował start w turnieju bardzo ulgowo, jako ciekawy dodatek do zakończonej niedawno rundy jesiennej. Przegraliśmy wyraźnie wszystkie spotkania. Chociaż z gry nie wyglądało na znaczącą różnicę między naszą ekipą a pozostałymi uczestnikami, to jednak w wielu sytuacjach podbramkowych brakowało nam zimnej krwi i spokoju. Jedynego gola zdobył dla nas Marczak z podania W. Tarasa w konfrontacji z Polonią. Triumf w turnieju przypadł w udziale właśnie Polonii, prowadzonej gościnnie przez golkipera Marcina Klofika, zastępującego nieobecnego Grzegorza Apryasa. W szeregach zwycięzców szczególnie wyróżnili się Łukasz Cyruk (wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy) oraz Błażej Foryś (przed paroma miesiącami uhonorowany takim tytułem podczas "Pucharu Lata" w Debrznie). Królem strzelców, z dorobkiem pięciu trafień, został zakrzewianin Zbigniew Czyż, także dobrze nam znany z występów w debrzneńskiej lidze halowej oraz licznych sparingów Jedności z MKS-em. Najlepszym bramkarzem wybrano Dariusza Ratkowskiego z Ujścia. Wszystkie kluby otrzymały z rąk G. Maciejasza (wspieranego przez syna) pamiątkowe puchary, futbolówkę i planszę z "rodzinnym" zdjęciem uczestników zawodów.

Wyniki:
MKS - Unia 0:4