Grom z... Gromem na pierwszy ogień 03.12.2010r.
Jedenaście ekip przystąpi do rozgrywek XIII edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Na przedwczorajszym zebraniu organizacyjnym zamknęliśmy listę zgłoszeń, omówiono także kwestie regulaminowe.
Cieszy taka obsada w naszej tradycyjnej imprezie, bo gwarantuje duże emocje w długie, zimowe, głównie niedzielne wieczory. Tylko w sezonach 2000/2001 i 2001/2002 zagrało w "halówce" więcej zespołów (odpowiednio 12 i 14), lecz wtedy obowiązywał inny system gier (faza zasadnicza i turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn). Tym razem wszyscy wyjdą na plac gry aż dwudziestokrotnie, czeka więc zawodników solidna porcja piłki nożnej pod dachem. Do imprezy organizowanej przez MKS przy współpracy z CKST przystąpi siedem zespołów znanych już dobrze kibicom śledzącym zmagania w naszej lidze: Salos Debrzno, Dobrynka Debrzno Wieś, Ogrodowa/Gama Debrzno, Marconi Myśligoszcz (czyli pierwsza czwórka edycji 2009/2010), Grom Stanisławka, Nowicjusze Debrzno i Grom Barkowo. Ponadto obejrzymy w hali Zespołu Szkół czterech debiutantów. W tej grupie są Orzeł Scholastykowo, Sami Swoi Debrzno, Kraken Debrzno i Jedność Zakrzewo. Zakrzewianie jako ostatni potwierdzili akces do rozgrywek, a warto w tym miejscu dodać, że w historii ligi (dokładnie w sezonie 2000/2001) mieliśmy już ekipę Jedności, reprezentowaną wówczas przez oldbojów tego bardzo zasłużonego, założonego w 1924 roku klubu. Szkoda, że zabraknie tym razem na starcie trzech zespołów z poprzedniego roku, tj. Bez Nazwy Debrzno, ZBR Powozińska Kiełpinek i Meble/Szufrajda Dębnica. Team z Dębnicy (pod różnymi nazwami) był stałym uczestnikiem ligi, ale teraz spasował. Kibiców zapraszamy na pierwsze dwie serie spotkań w niedzielę 12 grudnia od godz. 14.30. Los zdecydował, iż na inaugurację będziemy obserwować... specyficzne derby, gdyż Grom Barkowo zmierzy się z Gromem Stanisławka. W opracowaniu jest terminarz sezonu 2010/2011, który jak najszybciej umieścimy na stronie internetowej.