24 gole Stanisławki 13.12.2010r.
Od piorunującego startu ekipy Gromu Stanisławka zaczęło się trzynaste wydanie debrzneńskiej "halówki". Aż 24 bramki zaaplikowali swoim rywalom gromowcy i zostali liderem po pierwszym weekendzie rozgrywek.
W drużynie tej na listę strzelców wpisało się dziewięciu (!) zawodników, a niespodziewanym przodownikiem wśród snajperów całej ligi został Marcin Paliwoda, zdobywca pięciu goli. Zespół ze Stanisławki zgłosił więc już teraz aspiracje do odegrania znaczącej roli w tym sezonie, nawet jeśli przyjmiemy, iż napotkał na swojej drodze na razie wyraźnie słabszych przeciwników. Dziesięć rozegranych spotkań unaoczniło jedno: to nie będzie tak wyrównana edycja jak ta ubiegłoroczna. Wydaje się, że sześć ekip będzie stanowić szeroką czołówkę, pozostałe cztery są personalnie dużo gorsze. Co oczywiście nie oznacza, że zabraknie niespodzianek, bo te jak uczy doświadczenie są niejako wkalkulowane w specyfikę halowego futbolu. Oprócz lidera po dwie wygrane odnieśli Nowicjusze, Marconi i Jedność. Ci pierwsi wypunktowali Orła Scholastykowo 5:0, a następnie w meczu dnia ograli Ogrodową/Gama 4:2, przechylając szalę zwycięstwa w drugiej części rywalizacji. Myśligoszczanie z kolei męczyli się z Orłem, a potem pewnie pokonali Grom Barkowo. Jedność zafundowała dwucyfrówkę zespołowi Sami Swoi, a w drugim występie z dużym trudem "zmogła" najmłodszą drużynę ligi Kraken. Młodzi debiutanci pokazali się z dobrej strony nie tylko w tym spotkaniu, ale również w zwycięskim 5:1 z Dobrynką. Gola rzadkiej urody (bodaj najładniejszego spośród wszystkich osiemdziesięciu, jakie padły w niedzielę) strzelił wtedy Adrian Kwaśniewski. Mniejsze możliwości niż w sezonie 2009/2010 ma Dobrynka, ale i tak napędziła sporego stracha Ogrodowej, do końca walcząc o uszczknięcie choćby jednego punktu. Bez uśmiechu fortuny zaliczyli premierowe gry w historii ligi piłkarze ze Scholastykowa, nie strzelając nawet jednej bramki. Najbliżej szczęścia był Rafał Kuchciak, marnując wyśmienitą okazję na wyrównanie w potyczce z Marconi... pięć sekund przed końcowym gwizdkiem.
Druga seria gier odbędzie się 19 grudnia, a w programie mamy m.in. takie hity jak Jedność - Ogrodowa/Gama, Marconi - Nowicjusze, Kraken - Grom Stanisławka czy Marconi - Grom Stanisławka...