2010...2011 31.12.2010r.
Rok 2010 powoli, lecz nieubłaganie przechodzi do historii. Za nami dwanaście miesięcy sportowej aktywności, sukcesy i porażki, wiele emocji, zadowolenie z tym związane, ale i rozczarowania.
Mijający okres w MKS-ie to przede wszystkim powrót po dwuletniej przerwie piłkarskiej drużyny seniorów do klasy okręgowej, stały udział drużyn juniorskich w rozgrywkach tej ligi, a także organizacja cyklicznych imprez dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych w piłce nożnej i tenisie stołowym. Z innych wydarzeń na pierwszy plan wysunęło się rozpoczęcie budowy tak długo wyczekiwanego przez sportowców w czerwono-niebieskich barwach obiektu socjalnego na Stadionie Miejskim. Co w przyszłości? Wiosną 2011 r. czeka pierwszy zespół futbolistów twarda i bardzo trudna walka o zachowanie dla Debrzna miejsca w okręgówce. Według przyjętego planu w połowie roku zawodnicy powinni zacząć już korzystać ze wspomnianego wyżej budynku. To wielki plus, choć zarazem dopiero mały etap na drodze do tego, aby o stadionie w naszym mieście zaczęto wreszcie mówić pozytywnie. Dziękując wszystkim ludziom zaangażowanym na co dzień i od święta w działalność MKS-u w roku 2010 (zawodnikom, trenerom, kibicom, darczyńcom, instytucjom partnerskim, obsłudze technicznej, organizatorom życia klubowego) życzmy sobie, aby w nowym roku nie zabrakło nam determinacji, zapału i co najważniejsze zdrowia i środków finansowych na realizację poszczególnych zamierzeń dotyczących sportu młodzieżowego i seniorskiego.