Dobry turniej debrznian 31.01.2011r.
Drużyna seniorów MKS-u zajęła III miejsce w turnieju piłki nożnej o puchar burmistrza Okonka Andrzeja Jasiłka z okazji 66 rocznicy wyzwolenia miasta.
Impreza została zorganizowana przez miejscowy klub Włókniarz, a odbyła się w niedawno oddanej do użytku hali widowiskowo-sportowej im. Jerzego Szmajdzińskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010r. wicemarszałka Sejmu RP. Zespoły grały systemem "każdy z każdym", dwa razy po 10 minut.
Czerwono-niebiescy udali się na te zawody w 14-osobowym składzie. Grający trener Paweł Władyczak miał do dyspozycji trzech nowych piłkarzy. W bramce debrzneńskiego klubu stanął Sławomir Słonka (dotychczas Jedność Zakrzewo), ponadto zagrali Marek Michalski (Victoria Szczytno) i Wojciech Romanowski (po zakończeniu występów w juniorach starszych i półrocznej przerwie podjął treningi). Wystąpił również długo nie widziany w zestawieniu MKS-u Bartłomiej Lica, który okazał się zresztą najskuteczniejszym strzelcem naszej drużyny (4 gole). Oprócz wymienionych w imprezie wzięli także udział Michał Birosz, Grzegorz Dudek, Łukasz Jażdżewski, Adrian Kustra, Wojciech Marczak, Przemysław Marek, Łukasz Płóciennik, Andrzej Taras i Wojciech Taras. Piłkarze znad Debrzynki zaprezentowali się w Okonku z korzystnej strony. Zaliczyli dobry turniej, będący pożytecznym przerywnikiem podczas ciężkich, zimowych przygotowań do ligi. Zawody rozpoczęliśmy jednak niefortunnie, bo od wysokiej porażki z późniejszym triumfatorem Polonią Jastrowie. Przegraliśmy 1:5 w meczu, w którym rywale pokazali większą dojrzałość taktyczną. Po jednej bramce dla polonistów zdobyli dobrze nam znani z występów w debrzneńskiej halówce w barwach Jedności Zakrzewo Jakub Kowalski i Tomasz Jopek. Drugie spotkanie, z gospodarzami turnieju, zakończyło się dość pechową przegraną MKS-u 1:2. Nasz zespół znacznie lepiej grał w drugiej połowie (gol Licy), co zresztą stało się regułą w tym turnieju. Pozostałe trzy mecze rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść w sposób nie podlegający dyskusji. 3:1 z Tarnovią Tarnówka, 6:1 z drugim zespołem Włókniarza i 4:2 ze Zrywem Sypniewo pozwoliło uplasować się na najniższym stopniu podium. Można być zatem zadowolonym z przebiegu imprezy, z zaangażowania zawodników. Cieszą też przyzwoite rezultaty, które (nawet jeśli to tylko zabawa) poprawiają atmosferę i integrują grupę. Kibice, którzy przybyli do hali obejrzeli łącznie aż 101 goli, a najbardziej emocjonujące okazały się trzy spotkania derbowe. Mowa o potyczkach Zrywu z Tarnovią, Polonii z Włókniarzem i na "deser" zawodów Tarnovii z Polonią. Ta ostatnia konfrontacja była najostrzejsza, a zawodnicy często przekraczali przepisy. Tarnówczanie byli bliscy niespodziewanej wygranej, lecz stracili gola (w dodatku samobójczego) w ostatniej minucie.
Nagrody w postaci pucharów, dyplomów i statuetek dla drużyn i wyróżniających się uczestników sobotnich zmagań wręczał burmistrz Jasiłek w towarzystwie Przewodniczącej Rady Miejskiej Okonka Lidii Sameć, dyrektora szkoły podstawowej Małgorzaty Lewandowskiej-Apryas oraz działaczy Włókniarza Dariusza Kazimierczaka i Zygmunta Bielackiego. Miłym dla naszego zespołu akcentem był wybór S. Słonki na najlepszego golkipera imprezy. Brawo! Zawody poprowadził bez problemów duet sędziów z Piły, w osobach Zygmunta Krzoski i Ryszarda Woźniaka.