Najważniejsze, że wygrali 09.04.2011r.
Dobry początek wiosennych zmagań w wykonaniu juniorów młodszych. Pokonaliśmy po wyrównanym boju Koral Dębnica 1:0, a losy końcowego rezultatu ważyły się do ostatniej chwili rywalizacji.
Wygraliśmy dzięki efektownemu strzałowi wyróżniającego się Mariusza Góry, który kropnął nie do obrony z kilkunastu metrów w 57 minucie. "Maniek"zasłużył na tego gola jak mało kto, będąc czołową postacią w zespole debrzneńskim. Mógł zresztą trafić po raz drugi, ale w 76 min. przegrał pojedynek z bramkarzem. W pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła przejąć inicjatywy, gra toczyła się głównie w środku pola, a szans na bramki było niewiele. My najlepszą stworzyliśmy w 26 min., kiedy po wymianie piłki między Wojciechem Żelaznym, Górą i Krystianem Szostkiem ten ostatni znalazł się w dogodnej sytuacji, ale strzelił ponad poprzeczką. Goście mieli okazję na gola... z przypadku i w wyniku kuriozalnego zdarzenia. W 33 min. wycofaliśmy futbolówkę na własną połowę, ta powędrowała z wiatrem po ziemi do bramkarza Michała Biszczanika. Golkiper miał wielkie problemy z jej opanowaniem, w końcu odbił przed siebie nogą, ale na tyle źle, że... umożliwił strzał do pustej bramki nadbiegającemu napastnikowi Korala. Gol? Nie, na nasze szczęście piłka opuściła jednak wcześniej boisko, dzięki czemu skończyło się na strachu i rzucie rożnym. M. Biszczanik zrehabilitował się za ten kiks w końcówce derbowej potyczki, gdy w ciągu pięciu minut trzykrotnie zatrzymał rozpędzonych dębniczan, dążących do wyrównania. Oprócz "Biszczana"i wspomnianego Góry wyróżnił się aktywny Krzysztof Szawarniak, który sprawiał sporo problemów defensywie przyjezdnych. Naszą obroną kierował natomiast Michał Walkiewicz i spisał się w nowej roli poprawnie. Zwycięstwo zostało okupione urazem stawu skokowego Michała Pisuka. Za niego na boisko wszedł debiutant Jarosław Mulik. Wygrana zawsze raduje, w następnych meczach liczymy na lepszą skuteczność czerwono-niebieskich.
Najbliższy mecz rozegramy 16 kwietnia o godz. 12.00. w Studzienicach z Kaszubią.

MKS Debrzno - Koral Dębnica 1:0 (0:0)
Bramka: Mariusz Góra (57)
MKS: M. Biszczanik - Pisuk (58 J. Mulik), Mich. Walkiewicz, A. Biszczanik, Barczewski - Szostek (78 Kaczmarek), Góra, Dypolt, Żelazny (41 Guz) - Ryhanycz (74 Dynkowski), Szawarniak (80+1 Kocjan)