Przyjadą "Królewscy" 05.05.2011r.
Wprawdzie nie chodzi o tych z Madrytu, ale zawsze... W sobotę 7 maja o godz. 17.00. zawita do Debrzna ekipa Chrobrego Charbrowo, która stoczy bój z czerwono-niebieskimi o kolejne punkty w klasie okręgowej seniorów.
Co zrozumiałe, przed naszym zespołem ciężkie zadanie odzyskania równowagi po laniu w Trzebielinie, ale też motywacja powinna być podwójna. Jesienią ulegliśmy przecież najbliższemu rywalowi aż 0:8 i ambicją sportowca powinno być zrewanżowanie się za tamtą wysoką porażkę. Szanse debrznian na utrzymanie w lidze zmalały, ale wciąż istnieją i dopóki będą choćby matematyczne warto walczyć o swoje. Warunkiem ich podtrzymania jest jedynie komplet punktów w starciu z ósmą aktualnie drużyną w tabeli. Trener Paweł Władyczak powinien dysponować szerszą kadrą zawodników niż ostatnio. W zasadzie nikt nie narzeka na urazy, możliwy jest nawet występ kontuzjowanego przed dwoma tygodniami Bartłomieja Licy. Żaden z piłkarzy nie pauzuje również za kartki. W meczowej osiemnastce może zabraknąć tym razem Sławomira Słonki, zaangażowanego w dwudniowy turniej szkolny na "Orlikach" w Człuchowie. Obydwa kluby zagrają ze sobą ósmy raz w historii, a historia ich potyczek jest interesująca. To właśnie Chrobry był pierwszym ligowym rywalem MKS-u po powrocie w 1999r. z okręgu pilskiego. Wtedy przegraliśmy na wyjeździe 2:3, ale wiosną w Debrznie pokonaliśmy charbrowian (ówczesnych liderów i przyszłych czwartoligowców) 2:1. W sezonie 2001/2002 i my i Chrobry usiłowaliśmy "uciec spod topora", broniąc się przed degradacją. W Debrznie zwyciężyli goście 4:3 (mimo naszego prowadzenia 2:0 i 3:2), w Charbrowie też przegraliśmy (1:2), a ozdobą spotkania (z perspektywy gospodarzy rzecz jasna) był gol zdobyty przez rywali z... niemal połowy boiska. Chrobry i tak spadł do klasy A, ale nam... pomógł w ostatniej serii, gromiąc w konfrontacji "o "pietruszkę" (dla siebie) Poloneza Bobrowniki 6:2. To zadecydowało o pozostaniu w lidze MKS-u... Po dłuższej pauzie kluby zmierzyły się w edycji 2007/2008. U nas było remisowo (2:2), a w Charbrowie wygraliśmy 2:1, co i tak jednak nie uchroniło czerwono-niebieskich przed spadkiem. Ostatni mecz mamy jeszcze świeżo w pamięci, choć wspomnienia są z gatunków tych bolesnych. Jesienne 0:8 do dziś siedzi w głowach i byłoby bardzo wskazane zmazać te plamę na honorze. Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w majowe, sobotnie popołudnie!

Poniżej historia dotychczasowych meczów MKS-u z Chrobrym i strzelcy goli dla debrzneńskiego zespołu.

1. 15.08.1999r. Chrobry - MKS 3:2 (1:2); K. Borkowski, Lewenko; (klasa okręgowa)
2. 19.03.2000r. MKS - Chrobry 2:1 (1:1); Kisełyczka, S. Nylec; (klasa okręgowa)
3. 30.09.2001r. MKS - Chrobry 3:4 (2:2); Tarczyluk 2, Koroś; (klasa okręgowa)
4. 12.05.2002r. Chrobry - MKS 2:1 (1:0); Grabka; (klasa okręgowa)
5. 28.10.2007r. MKS - Chrobry 2:2 (2:1); Litwiniuk, Tarczyluk; (klasa okręgowa)
6. 25.05.2008r. Chrobry - MKS 1:2 (0:2); Litwiniuk, Ł. Jażdżewski; (klasa okręgowa)
7. 02.10.2010r. Chrobry - MKS 8:0 (3:0); (klasa okręgowa)

2 zwycięstwa MKS-u, 1 remis, 4 wygrane Chrobrego, bramki 21-12 na korzyść charbrowian.