Sporo szczęścia, trochę pecha... 28.05.2011r.
Niezwykle blisko byli nasi juniorzy młodsi sprawienia dużej niespodzianki i wywiezienia trzech punktów z boiska wicelidera i zarazem wciąż kandydata do wygrania ligi, Startu Miastko. Prowadziliśmy 1:0 aż do trzeciej minuty doliczonego czasu gry i właśnie wtedy gospodarze umieścili piłkę w bramce Michała Biszczanika.
Szkoda, bo rzeczywiście czerwono-niebiescy dali z siebie w tej konfrontacji wiele i zasłużyli na słowa pochwały. Trzeba być jednak sprawiedliwym i stwierdzić zgodnie z przebiegiem boiskowych wydarzeń, że na tego gola rywale absolutnie zapracowali. W pierwszej połowie miastczanie mieli inicjatywę, ale zabrakło konkretów, tzn. realnego zagrożenia pod naszą bramką. Dobrze kierował obroną Michał Walkiewicz, pewnie interweniował M. Biszczanik. My próbowaliśmy kontrować, lecz też bez większych efektów. Po przerwie mecz tak naprawdę "rozpoczął się" w 50 min., gdy Mariusz Góra wykazał najwięcej sprytu w polu karnym i po podaniu Bartłomieja Rutyny z bliska pokonał golkipera miejscowych. Piłkarze miasteccy po stracie gola zepchnęli debrznian do defensywy i raz po raz dochodziło do gorących spięć na przedpolu bramki M. Biszczanika. W 52 min. uratowała nas poprzeczka, w 74 min. słupek, w 77 min. znowu poprzeczka. Dodatkowo w 67 min. doszło do bardzo kontrowersyjnej sytuacji. W zamieszaniu podbramkowym wybijający futbolówkę M. Biszczanik trafił w Krystiana Szostka, piłka powędrowała do stojącego najbliżej celu jednego z zawodników Startu i ten skierował ją do pustej bramki. Gol? Zdaniem arbitra strzelec znajdował się na spalonym... Ostatecznie gospodarze wyrównali we wspomnianej końcówce i mecz skończył się remisem, na pewno cennym dla naszego zespołu. Dziesięciominutowy debiut w MKS-ie zaliczył Dariusz Jankowski, wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Teraz przed drużyną Sławomira Słonki ciekawie zapowiadająca się potyczka u siebie z Drzewiarzem Rzeczenica. Początek meczu 4 czerwca o godz. 13.30. Jesienią dość gładko wygraliśmy z tym rywalem na wyjeździe 4:1, ale w rundzie rewanżowej rzeczeniczanie spisują się bardzo dobrze. W sześciu spotkaniach odnieśli cztery zwycięstwa, dwie pozostałe ich gry zakończyły się podziałem punktów.

Start Miastko - MKS Debrzno 1:1 (0:0)
Gol dla MKS-u: Mariusz Góra (50)
MKS: M. Biszczanik - A. Biszczanik, Michał Walkiewicz, Chomiuk (80+2 Rzepka), B. Mazur - Szostek, Góra, Guz (71 Jankowski), Ryhanycz - B. Rutyna, Szawarniak