Bułki Z Górnej Półki 13.08.2011r.
Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz... Fatalna pogoda nie odstraszyła uczestników wakacyjnego turnieju "dzikich" drużyn organizowanego przez nasz klub wespół z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki i Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym na debrzneńskim "Orliku".
Mimo bardzo niesprzyjającej aury na starcie stawiło się trzynaście zespołów. Wśród uczestników odnotowaliśmy ekipy nie tylko z Debrzna, ale również Bińcza (podobnie jak rok wcześniej) i Człuchowa. Ponadto w zgłoszonych drużynach znaleźli miejsce zawodnicy mieszkający na co dzień w Złotowie, także okolicach Trójmiasta, w innych miejscowościach, czyli tymczasowo przebywający w mieście nad Debrzynką. To dobrze, bo ubarwiło to rywalizację. Ogółem rozegrano podczas trwającej cztery godziny imprezy 22 mecze, w których zdobyto 63 gole. W futbol na "Orliku" bawiło się łącznie 86 piłkarzy. W najmłodszej kategorii zgłosiły się tylko dwa zespoły, które w tej sytuacji rozegrały między sobą dwumecz, w którym zdecydowanie lepsze były Bułki Z Górnej Półki. Ta ekipa zgarnęła jeszcze dwie inne nagrody, za koronę króla strzelców (Bartosz Szulc - 7 goli) i... najbardziej oryginalną nazwę. W Ognistych Smokach wystąpił natomiast najmłodszy uczestnik turnieju Błażej Borucki. Niespełna 11-letni zawodnik otrzymał upominek drugi rok z rzędu. Wśród gimnazjalistów triumfował pierwszy zespół Piasta Człuchów. Podopieczni Sebastiana Stalki w emocjonującym finale pokonali Domestos 2:1, choć to debrznianie jako pierwsi zdobyli w tym spotkaniu gola. Do Człuchowa odjechała również statuetka najlepszego snajpera. Otrzymał ją Filip Karmański, autor sześciu bramek. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w najstarszej kategorii. Całkiem przypadkowo terminarz gier ułożył się w ten sposób, iż w przedostatniej potyczce spotkały się dwie najlepsze ekipy, czyli No Weź Się Tato i Przegotowany Agrest. Remis 1:1 zapewnił zwycięstwo w zawodach drużynie sławiącej cytat z filmu Marka Koterskiego "Dzień świra". Na pocieszenie Przegotowanemu Agrestowi został tytuł króla strzelców, który tak jak 12 miesięcy temu wywalczył Wojciech Marczak, tym razem z pięcioma bramkami. Turniejowe mecze bez kłopotów poprowadzili sędziowie Mirosław Kisełyczka i Robert Szychowski. Serdecznie dziękujemy za pomoc! Poniżej przedstawiamy komplet wyników, składy drużyn i liczbę goli zdobytych przez poszczególnych zawodników. Do zobaczenia za rok, na jubileuszowej dziesiątej edycji turnieju "dzikich" drużyn. Oby rozgrywanej z towarzyszeniem słońca, a nie siąpiącego uparcie deszczu...

Bułki Z Górnej Półki - Ogniste Smoki 6:0 i 8:2

Bułki Z Górnej Półki: Jakub Kierzek (2), Marek Lisewski (2), Kacper Rekusz (1), Martin Romanek (2), Bartosz Szulc (7), Gracjan Zawadzki

Ogniste Smoki: Błażej Borucki (2), Brajan Lender, Kacper Malmon, Piotr Mikołajczyk, Michał Rzucidło