Tuzin w Czernicach 31.08.2011r.
Ostre strzelanie urządzili sobie na zakończenie letnich przygotowań juniorzy starsi. Debrznianie rozgromili w środowym sprawdzianie na wyjeździe Iskrę Czernice 9:3.
Poprzedni mecz tych zespołów, przed siedmioma dniami, był bardzo wyrównany. Tym razem przewaga MKS-u była widoczna od pierwszych sekund. Kwadrans wystarczył czerwono-niebieskim na zdobycie trzech goli na dobry początek. W 7 min. rezultat "otworzył" Szymon Malmon dokładając nogę z 5 metrów do precyzyjnie zagranej piłki z lewej strony przez Wojciecha Marczaka. Trzy minuty później tenże Marczak zdobył drugiego gola, kończąc składną akcję całego zespołu. Na 3:0 podwyższył Mariusz Góra. Asystował mu Adrian Kwaśniewski, "Maniek" założył popularną "siatkę" obrońcy i pokonał bramkarza. W następnych minutach tempo gry nieco "siadło". Wpływ na taki stan rzeczy miała pewnie pogoda, gdyż zaraz po gwizdku na rozpoczęcie spotkania rozpętała się nad stadionem ulewa, co nie sprzyjało płynności poczynań piłkarzy. W 27 min. Malmon trafił w poprzeczkę. Dopiero w 29 min. gospodarze pierwszy raz zagrozili bramce Dawida Białasa. Mogli trafić do siatki, ale zapobiegł temu ofiarną interwencją Mateusz Bucholc, wybijając futbolówkę sprzed linii. W 33 min. po zagraniu Szostka Góra miał idealną sytuację, lecz dwukrotnie wcelował w golkipera. W 35 min. Leszek Sulżycki strzelił premierową bramkę dla Iskry. Po rzucie wolnym najszybciej zareagował w polu karnym i Białas był bezradny. Jeszcze przed przerwą MKS mocno przycisnął, czego natychmiastowym efektem były dwa gole. W 41 min. Malmon skorzystał z podarunku (obrońca z Czernic przelobował własnego bramkarza, piłka odbiła się od poprzeczki i Szymon dobił ją do "pustaka"), a w 42 min. po akcji Kwaśniewskiego Góra niemal "wtoczył" futbolówkę do siatki. Wcześniej bliski powodzenia był także M. Bucholc, trafiając w 37 min. w poprzeczkę. Druga połowa to przejaśniające się z wolna niebo i... popis snajperski Kwaśniewskiego. "Forest" zdobył aż cztery gole (50, 58, 82 i 85 min.), z reguły po indywidualnych rajdach. Kończył te akcje sam, choć w kilku przypadkach miał też po bokach swoich dobrze ustawionych kolegów. Z kolei rozluźnienie w naszych szeregach wykorzystali miejscowi, strzelając bramki w 48 min. (Mateusz Burakowski) i w 79 min. (Sylwester Czekała). Pięć gier kontrolnych rozegraliśmy w trakcie wakacji (łącznie juniorzy starsi i młodsi), trener Sławomir Słonka miał więc okazję obejrzeć w akcji nie tylko na treningach, ale i w warunkach meczowych dużą grupę zawodników. Przygotowania zakończone, czas zacząć walkę o mistrzowskie punkty.

Iskra Czernice - MKS Debrzno 3:9 (1:5)

0:1 Szymon Malmon (7)
0:2 Wojciech Marczak (10)
0:3 Mariusz Góra (15)
1:3 Leszek Sulżycki (35)
1:4 Szymon Malmon (41)
1:5 Mariusz Góra (42)
2:5 Mateusz Burakowski (48)