Bez większych zaskoczeń 08.09.2011r.
Na dwudziestu stadionach rozgrywano w środę i czwartek (potyczka Głosu Pomorza z Karolem Pęplino) mecze I rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupskiego.
Obyło się bez znaczących niespodzianek, "od biedy" można by tak określić może jedynie porażki ekip Swe Pol Link Bruskowo Wielkie we Włynkówku, Wybrzeża Objazda w Jezierzycach oraz Diamentu Trzebielino w Kończewie. Najpoważniej z wyżej notowanych klubów potraktowała swojego przeciwnika Sparta Sycewice. Outsider klasy okręgowej poprawił sobie troszkę nastroje nadszarpnięte serią pięciu ligowych porażek, gromiąc na wyjeździe Bistal Machowino 11:1! Z drużyn naszego regionu przeszły dalej Piast Człuchów, Drzewiarz Rzeczenica i Koral II Dębnica i właśnie w tym gronie należy upatrywać następnego rywala czerwono-niebieskich z Debrzna. Poniżej wyniki wszystkich gier pucharowych. Tylko w dwóch przypadkach o zwycięstwie którejś z drużyn decydowała dogrywka, ani razu rzuty karne. Trzykrotnie zmieniano gospodarza meczów. Na prośbę Victorii Słupsk, Korala Maszewo i Bazy 44 Siemirowice potyczki z udziałem tych klubów rozegrano na boiskach rywali. Dla porządku dodajmy jeszcze, że już po zamknięciu listy zgłoszeń do Pucharu Polski dokooptowano zespoły Słupi Kwakowo i Głosu Pomorza Słupsk. W ten sposób Piast Człuchów i Karol Pęplino, mające pierwotnie wolny los, musiały jednak wybiec na boisko.

Lipniczanka Lipnica- Drzewiarz Rzeczenica 1:2
Błękitni Motarzyno-Baza 44 Siemirowice 1:2