W środę pucharowy przerywnik 20.09.2011r.
21 września o godz. 16.30. na Stadionie Miejskim MKS w meczu II rundy Pucharu Polski zagra z Koralem II Dębnica. Mając świadomość, że potyczki pucharowe nie cieszą się takim zainteresowaniem kibiców jak liga zapraszamy mimo to sympatyków futbolu na ul. Sportową.
Po zwycięstwie z ekipą Stars Człuchów przed dwoma tygodniami w kolejnej serii zmagań w tych rozgrywkach zmierzymy się z rezerwami trzecioligowca. Będzie to swoiste przetarcie przed czekającą obie drużyny potyczką o punkty w klasie A w Dębnicy już za jedenaście dni, czyli 2 października. Zespoły zagrały ze sobą dotąd tylko raz, a było to 9 marca 2011r. w sparingu w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Przegraliśmy na wyjeździe 3:5, zdobywając gole po strzałach Grzegorza Dudka i Patryka Klejdysza. Trzecie trafienie uzyskaliśmy ze strzału samobójczego. Koral II zaistniał w regularnych rozgrywkach przed trzema laty. W sezonie 2008/2009 dębniczanie zajęli trzecią lokatę w klasie B, a rok później ustępując jedynie Drzewiarzowi Rzeczenica uplasowali się na drugiej pozycji i wywalczyli awans do klasy A. W niej żółto-niebiescy skończyli kolejną edycję na piątym miejscu, obecnie zaś są liderem trzeciej grupy klasy A, mając po pięciu kolejkach 13 oczek. Koral II debiutuje w Pucharze Polski i w swoim premierowym meczu 7 września pokonał Brdę Przechlewo 2:1, dzięki czemu może dojść do konfrontacji z MKS-em. Jest sporo niewiadomych, jeśli chodzi o wyjściowy skład czerwono-niebieskich na ten mecz. Na pewno zabraknie w kadrze uczących się w Gdańsku i Bydgoszczy Bartłomieja Bucholca i Michała Birosza, nie wystąpi też Wojciech Taras. Nie obejrzymy ponadto na placu gry Pawła Władyczaka. Co więcej, "Władek" nie zasiądzie również niestety na trenerskiej ławce, a to ze względu na obowiązki zawodowe (wyjazd z Debrzna na szkolenie). Drużynę poprowadzi w zastępstwie Sebastian Stalka. W jakim składzie przyjedzie nad Debrzynkę Koral II? To bodaj jeszcze większa zagdaka, bo prowadzący zespół Łukasz Wieczorek ma znacznie większy wybór zawodników. Jest duże prawdopodobieństwo, że wśród gości zobaczymy ex-debrznian Rafała Tarczyluka i Pawła Wegnera. Ten drugi prezentuje bardzo dobrą skuteczność na początku sezonu, w lidze zdobył dotychczas aż 11 goli. Starsi kibice pamiętają być może, że MKS w 2000r. rywalizował z Koralem Dębnica w Pucharze Polski. Oczywiście wtedy był to mecz z pierwszym zespołem z Dębnicy (rezerwy nie istniały). W spotkaniu, które odbyło się 18 października na boisku w człuchowskim "parku" debrznianie odnieśli przekonywające zwycięstwo 6:2, po golach Macieja Sadowskiego (2), Leszka Begera (2), Ireneusza Nowaka i Piotra Binkiewicza. Teraz stawką jest promocja do III rundy, zaplanowanej na 5 października 2011r.