Drzewiarz odpuścił 22.09.2011r.
Dziewięć z zaplanowanych dziesięciu spotkań odbyło się w środowe popołudnie w ramach II rundy wojewódzkiej edycji Pucharu Polski. Nie doszło do spotkania w Cewicach, gdzie miały się zmierzyć ekipy Bazy 44 Siemirowice i Drzewiarza Rzeczenica. Beniaminek klasy okręgowej nie stawił się na meczu, tłumacząc swoją absencję kłopotami ze skompletowaniem kadry na daleki wyjazd w środku tygodnia.
Mający w remoncie swoje boisko przedstawiciele klasy B początkowo mieli się udać do Rzeczenicy na pucharowy bój, ale gdy znaleźli zastępczy plac gry Komisja Gier zmieniła gospodarza. Miała do tego prawo, biorąc pod uwagę klasy rozgrywkowe reprezentowane przez rywalizujące strony. Podobna roszada nastąpiła w przypadku potyczki Garbarni z Karolem, gdzie mecz przeniesiono za porozumieniem klubów do Pęplina. Cztery konfrontacje uznaliśmy kilkanaście dni temu za najciekawsze w tej rundzie i... wiele się nie pomyliliśmy. Rzeczywiście, najbardziej zacięta walka o promocję do III rundy toczyła się w Charbrowie, Biesowicach i Debrznie. Dodać do tego należy jeszcze minimalną wygraną Stali Jezierzyce w Smołdzinie. Jedynie w Dębnicy Kaszubskiej, gdzie spodziewaliśmy się dużego oporu ze strony Skotawii, gładkie ostatecznie zwycięstwo odniosły rezerwy Bytovii. Gdy nie posiada się wiedzy na temat składów, w jakich zagrały drużyny trudno jednak wyciągać daleko idące wnioski akurat z tego rezultatu. Na 5 października o godz. 15.30. wyznaczono termin pięciu meczów kolejnej rundy, niestety już bez czerwono-niebieskich z Debrzna. Na następne spotkanie pucharowe MKS-u poczekamy do jesieni 2012 roku. Poniżej wyniki potyczek z 21 września.

Baza 44 Siemirowice - Drzewiarz Rzeczenica 3:0 (walkower)
MKS Debrzno - Koral II Dębnica 2:3
Granit Kończewo - Piast Człuchów 2:0