Harmonogram sparingów seniorów 27.12.2011r.
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami w weekend 14/15 kwietnia 2012 r. wznowią rozgrywki klasy A seniorzy MKS-u Debrzno. Dziś przedstawiamy plan meczów kontrolnych, jakie czerwono-niebiescy rozegrają przed początkiem rywalizacji o punkty.
Rozpoczniemy je nietypowo, bo już 14 stycznia, od spotkania z IV-ligową Chojniczanką II Chojnice. Nigdy dotąd nie graliśmy oficjalnego meczu tak wcześnie, zatem jest to swego rodzaju eksperyment. Potyczka na pewno odbędzie się na sztucznej płycie w Chojnicach, godzina sparingu będzie znana niebawem. Właściwą część towarzyskich konfrontacji zaczniemy 19 lutego o godz. 12.00., gdyż właśnie wtedy zmierzymy się z Polonią Piła, znowu na sztucznej murawie, w Wałczu. Kolejne sprawdziany to mecz z Polonią Jastrowie, 26 lutego o godz. 13.00., a następnie gry z Iskrą Krajenka (4 marca o godz. 11.30.), Tęczą Brusy (11 marca, godzina do ustalenia), Brdą Przechlewo (18 marca o godz. 12.00.) i Piastem Człuchów (25 marca o godz. 13.00.). Wszystkie spotkania MKS rozegra poza Debrznem i jest to świadome działanie, zważywszy na stan płyty boiska na naszym stadionie (zimą i nie tylko). Niewiadomą jest na razie miejsce meczu z Tęczą, który odbędzie się albo na obiekcie bruszan, albo w Chojnicach (sztuczna murawa). Problemem pozostaje "dziura" między 25 marca (ostatni sparing), a inauguracją ligi. Wspominaliśmy o tym przy okazji krytyki dotyczącej dziwnego terminarza klasy A zatwierdzonego przez podokręg słupski. Rzeczywiście, ciężko zaplanować cokolwiek przez pełne trzy tygodnie dzielące sprawdzian z Piastem i ligową konfrontację z Orkanem Gostkowo w połowie kwietnia. Wkrótce napiszemy o dokładnym terminie wznowienia zajęć treningowych. Halę w Zespole Szkół debrznianie mają zarezerwowaną od 11 stycznia, ale w związku z opóźnieniem startu ligi ostateczną decyzję co do daty początku przygotowań podejmie trener Paweł Władyczak.