Przekaż 1% podatku - wspomóż MKS Debrzno! 06.01.2012r.
Mamy początek stycznia 2012r., powoli każdy myśli już więc o rozliczeniu dochodów z poprzedniego roku z "fiskusem". Aż do 30 kwietnia jest czas, aby złożyć stosowne dokumenty we właściwym terytorialnie urzędzie skarbowym. My zachęcamy, aby uczynić to jak najszybciej.
Od wielu lat istnieje możliwość, żeby niejako "przy okazji" wspomóc symboliczną kwotą (zależną od zarobków danej osoby) jednostki mające status organizacji pożytku publicznego. Wspominamy o tym na naszej stronie internetowej, ponieważ jest szansa pomocy finansowej Miejskiemu Klubowi Sportowemu Debrzno. Mimo, iż nasze stowarzyszenie nie ma statusu organizacji pożytku publicznego, można to uczynić za pośrednictwem warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", zajmującej się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu. Absolutnie nie ponosząc przy tym żadnych kosztów każdy z nas może oddać na rzecz tejże fundacji 1% należnego podatku za rok 2011. Dany urząd skarbowy w ciągu trzech miesięcy od zakończenia roku rozliczeniowego przekaże uzbieraną kwotę Fundacji "Partnerstwo", a następnie ta organizacja na podstawie umowy darowizny prześle ją na konto MKS-u. Przypomnijmy, że w taki sam sposób odbywało się to w minionych dwóch latach i otrzymaliśmy wówczas odpowiednio 986 i 1595 złotych. Właśnie dzięki Waszej pomocy - anonimowych ludzi dobrej woli, kibiców, sympatyków klubu, a także samych zawodników i działaczy. Zachęcamy zatem do powielenia tamtego scenariusza obecnie. Jak to uczynić?
W tym miejscu prezentujemy przykładowy wzór formularza rozliczeniowego.
Ponadto informujemy również, że w najbliższych dniach będziemy rozprowadzać wśród mieszkańców grodu nad Debrzynką (i nie tylko) stosowne ulotki z adnotacją o możliwej pomocy dla czerwono-niebieskich. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji, gdyż nic nie tracąc każdy z Was może przyczynić się do poprawy finansów naszego stowarzyszenia. Uczyńmy wszystko, aby w nieskomplikowany, przystępny sposób przedsięwzięcie "Przekaż 1% podatku - wspomóż MKS Debrzno!" powiodło się w jak najszerszej skali. Ziarnko do ziarnka...