Liga dwa tygodnie wcześniej 21.01.2012r.
23 grudnia 2011r. w materiale zatytułowanym "To niezrozumiałe" poddaliśmy krytyce fakt wyznaczenia przez Komisję Gier Podokręgu Słupskiego startu wiosennych zmagań w klasie A seniorów dopiero na 14/15 kwietnia. Następnie, opierając się na "przeciekach" ze Słupska, informowaliśmy dziewięć dni temu, że decyzja ta ma ulec zmianie.
I rzeczywiście: Komisja ds. Nagłych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zrewidowała wcześniejsze ustalenia i postanowiła, iż słupska klasa A wznowi gry o punkty dwa tygodnie szybciej, tj. 31 marca/1 kwietnia. To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla trenerów, przygotowujących swoje ekipy do ligi. Wskazywaliśmy na bezsens zaczynania rozgrywek 14 dni później niż pozostałe klasy rozgrywkowe, choćby ze względów szkoleniowych (brak możliwości grania sparingów w dwa ostatnie weekendy przed wznowieniem rywalizacji). Co ciekawe, jedynym klubem, który nie tylko uwidocznił problem na swojej stronie internetowej, ale również wysłał stosowne pismo do Słupska był MKS Debrzno. Kilka innych ograniczyło się (to też istotne) do sugestii telefonicznych. Wiemy już więc, iż inauguracyjny mecz z Orkanem Gostkowo czerwono-niebiescy zagrają 31.03./01.04. (dokładny termin do ustalenia), natomiast sezon skończymy 2/3 czerwca, czyli tydzień przed EURO 2012. Klasa A ma wyznaczoną pauzę w Wielką Sobotę 7 kwietnia. Korekcie uległ także terminarz klasy okręgowej i klasy B. Okręgówka skończy edycję 2011/2012 w Boże Ciało 7 czerwca, a nie dwa dni później. Z kolei klasa B będzie odpoczywać 7 kwietnia, w zamian za to piłkarze tej ligi pojawią się na boiskach 3 maja, a ostatnią kolejkę odbędą 9/10 czerwca. Bez zmian pozostają terminy gier juniorów. Tak jak wcześniej planowano inauguracja klasy okręgowej juniorów A i B (a więc tam, gdzie grają drużyny MKS-u) nastąpi 14/15 kwietnia, a koniec sezonu 9/10 czerwca. Jeszcze jedna istotna informacja: w lutym Podokręg Słupski zorganizuje spotkania z przedstawicielami klubów działających na jego terenie. Wiadomo, że odbędą się dwa, dla "północy" i "południa". Dokładne terminy i miejsca zostaną podane w najbliższym czasie. Wracamy zatem do tradycji sprzed kilku lat, gdyż wtedy takie zebrania odbywały się regularnie, nie tylko w przerwie zimowej, ale również w lecie.