Czarni rozbili bank 13.03.2012r.
Czarni Czarne zdominowali turniej halowej piłki nożnej juniorów B (roczniki 1996, 1997 i młodsi) o Puchar Ziemi Człuchowskiej zorganizowany przez działaczy Piasta Człuchów.
Impreza była poświęcona pamięci zmarłego kilka miesięcy temu wieloletniego prezesa biało-niebieskich i działacza sportowego szczebla wojewódzkiego Józefa Podgórskiego. Zawodnicy Janusza Winnickiego zgarnęli bezapelacyjnie pierwszą lokatę, a ponadto zostali obdarowani wszystkimi trofeami indywidualnymi. Zawody były małym rewanżem za te rozegrane przed miesiącem w Tuchomiu, przynajmniej dla Czarnych, Piasta, Myśliwca Tuchomie i naszego MKS-u. Wtedy triumfowali czerwono-niebiescy, tym razem poszło nam znacznie gorzej. Początkowo w turnieju miało wystąpić osiem ekip podzielonych na dwie grupy, ale wobec wycofania się jednego klubu zdecydowano o grze "każdy z każdym", czyli systemem najbardziej sprawiedliwym. Mecze trwały 18 minut, bez dzielenia na połowy. Rozpoczęliśmy dobrze, bo od pokonania Myśliwca 3:1 po trafieniach Bartłomieja Rutyny (2) i Krystiana Ryhanycza. Było trochę problemów na początku meczu (gol dla rywali), ale minuta po minucie debrznianie opanowali sytuację i poradzili sobie z tuchomianami. Zimny prysznic czekał na MKS w potyczce z drugą drużyną Piasta. Ulegliśmy podopiecznym Sebastiana Stalki 1:2 (gol Krzysztofa Szawarniaka) i to miało wpływ na dalsze występy ekipy debrzneńskiej. Konfrontacja z Czarnymi przebiegała według scenariusza "atakujemy, a rywale kontrują" i niestety to nie my wyszliśmy z niej zwycięsko. Zabrakło naszej drużynie cierpliwości, spokoju, trochę też koncepcji jak rozmontować obronę przeciwnika, a co najważniejsze skuteczności. Skończyło się porażką 0:2. Gładka wygrana z najsłabszym w stawce Kolejarzem Chojnice 5:1 (hat-trick Rutyny, gole Michała Podolskiego i Szawarniaka) poprawiła humory. Wiele emocji przeżywaliśmy w meczu z pierwszym zespołem gospodarzy. Piłkarze nie szczędzili sobie ciosów (czytaj bramek) i stanęło na wysokim remisie 4:4. Trzy gole zdobył w tej konfrontacji Szawarniak, jednego dołożył Rutyna. Wreszcie podsumowujące zawody spotkanie z egzotycznym trochę dla nas Sztormem Mosty. MKS przegrał 2:4, a na listę strzelców wpisali się Szawarniak i Ryhanycz. Ostatecznie więc piąta pozycja, czyli (nie ukrywajmy) na pewno poniżej oczekiwań. Cóż, było nieco pecha, przydarzył się słabszy dzień niektórych piłkarzy, lepsza dyspozycja rywali i stąd niska lokata. Ważne jednak, że młodzież zaliczyła następny ciekawy sprawdzian. O zwycięstwie Czarnych wspomnieliśmy wyżej, warto także dodać, że podobnie jak w Tuchomiu najlepszym zawodnikiem uznano Adriana Zycha. Wśród bramkarzy wyróżniono innego reprezentanta Czarnych Damiana Malaka, a królem strzelców został Maciej Winnicki (9 goli). Słowem: deszcz nagród dla najlepszej ekipy turnieju!