Niedziela dla MKS-u! 14.03.2012r.
O ile po sobotnim turnieju juniorów młodszych można było mieć uzasadniony niedosyt to rywalizacja juniorów A (rocznik 1993 i młodsi) w "Pucharze Ziemi Człuchowskiej" wynagrodziła nam tamte niepowodzenia.
Ręce same składały się do oklasków, gdy patrzyło się na poczynania czerwono-niebieskich, którzy w dobrym stylu okazali się najlepsi w stawce ośmiu drużyn! Rewelacyjną dyspozycję zaprezentował m.in. Michał Birosz, co sprawiło, że organizatorzy nie mieli żadnych wątpliwości komu przyznać nagrodę dla najlepszego uczestnika imprezy. W odróżnieniu od zawodów młodszych kolegów w niedzielę nie zabrakło na starcie nikogo z zaproszonych, co pozwoliło podzielić ekipy na dwie grupy. Debrznianie znaleźli się w "A" wraz z pierwszą drużyną Piasta Człuchów, drugim zestawieniem Korala Dębnica oraz Drzewiarzem Rzeczenica. Z tym ostatnim klubem zagraliśmy inauguracyjny mecz, zakończony wygraną 2:0 po trafieniach Birosza i Wojciecha Marczaka. Druga potyczka, z dębniczanami, zakończyła się porażką 2:3 (gole Marczaka i Adriana Kwaśniewskiego), o której zadecydował gol stracony w ostatnich sekundach. Konfrontacja z Piastem była w tej sytuacji szalenie istotna, gdyż nie mogliśmy pozwolić sobie na kolejną porażkę, która kosztowałaby MKS miejsce w czołowej czwórce turnieju. Niepokój był krótkotrwały, ponieważ po spotkaniu bez historii debrznianie pokonali gospodarzy 4:0, a łupem bramkowym podzielili się Szymon Malmon (2), Marczak i A. Kwaśniewski. W półfinale zagraliśmy z Koralem I, który to zespól w fazie grupowej nie stracił ani jednego gola. To był "one man show" w wykonaniu Birosza, który dwoma fantastycznymi rajdami i celnymi strzałami zapewnił zespołowi wygraną. Było trochę nerwów w końcówce po kontaktowej bramce rywali, ale dowieźliśmy prowadzenie do ostatniego gwizdka i finał stał się faktem. Decydującą rozgrywkę rozpoczęliśmy niezbyt fortunnie, bo Michał Biszczanik dość szybko został pokonany strzałem z dystansu. Konsekwentnie dążący do wyrównania debrznianie uzyskali je w końcu po uderzeniu Birosza. Po chwili drugie trafienie dołożył Malmon, a kropkę nad "i" postawił obijający we wcześniejszych konfrontacjach słupki Marcin Tyda. 3:1 dla MKS-u! Okazały puchar za zwycięstwo odebrał z rąk p.o. Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Andrzeja Szczepańskiego kapitan ekipy Tyda, drużyna otrzymała również pięć piłek oraz każdy z zawodników pamiątkowe medale. Na trzecim stopniu podium stanęli piłkarze Korala I, którzy w bratobójczym boju zmogli swoich klubowych kolegów 5:2. Mimo to trener Łukasz Kaczmarek nie mógł być usatysfakcjonowany, bo przecież jego zespoły wygrały rywalizację w grupach i realny był triumf w całej imprezie. Dwa wyróżnienia indywidualne powędrowały jednak do Dębnicy, bowiem najlepszym bramkarzem uznano Artura Niemiera (Koral I), a królem strzelców został Arkadiusz Zachajczuk (Koral I). My radujemy się z pierwszej lokaty, choć codzienność drużyny juniorów starszych jest nieco inna. Birosz, Kwaśniewski, Marczak i Tyda to przecież zawodnicy grający już stale w seniorach, Malmon także dobija się do dorosłego zespołu.

Wyniki i strzelcy goli dla MKS-u:

Piast I- Koral II 1:2

6.Piast i Człuchów
7.Piast II Człuchów
8.Sokół Wyczechy

MKS: Mateusz Barczewski, Michał Birosz, Michał Biszczanik, Mariusz Góra, Adrian Kwaśniewski, Szymon Malmon, Wojciech Marczak, Krystian Ryhanycz, Krystian Szostek, Marcin Tyda, Wojciech Żelazny
Trener: Sławomir Słonka