Skończyliśmy 20 lat! 27.03.2012r.
27 marca 1992r. Rada Miejska w Debrznie specjalną uchwałą powołała do życia Miejski Klub Sportowy, która to organizacja powstała w miejsce postawionego w stan likwidacji Ludowego Klubu Sportowego "Żagiel".
Dziś mija dokładnie dwadzieścia lat od tamtego wydarzenia. Rok 2012 stoi zatem pod znakiem małego jubileuszu naszego stowarzyszenia. Co w związku z tym? Możliwości finansowe czerwono-niebieskich są mocno ograniczone, stąd i plany związane z rocznicą nieprzesadnie bogate. Na pewno jednak chcielibyśmy w lipcu doprowadzić do swoistego "meczu wspomnień", w którym wzięliby udział byli i obecni piłkarze MKS-u i "Żagla". Ponadto wszystkie inne imprezy tradycyjnie w ciągu roku organizowane przez klub będą częścią skromnych obchodów 20-lecia. Kulminacją miałoby być spotkanie pod koniec 2012r., na którym podsumowalibyśmy dorobek MKS-u na przestrzeni minionych lat. Jak pamiętamy dziesięciolecie zostało uczczone m.in. książką - monografią, teraz jest podobny zamysł. Aby jednak wydawnictwo pod tytułem "MKS Debrzno 1992-2012. Dwadzieścia lat czerwono-niebieskich" autorstwa Sebastiana Michno mogło ujrzeć światło dzienne potrzeba sporych nakładów finansowych. Klub starał się o środki z Urzędu Marszałkowskiego na ten cel w ramach "Małych projektów", lecz niestety nasz wniosek nie został zatwierdzony do realizacji. Próbujemy zatem w inny sposób pozyskać fundusze i tu prośba o wsparcie do firm, zakładów pracy, przedsiębiorców, sympatyków sportu, kibiców MKS-u, członków klubu, słowem do wszystkich, którym nie jesteśmy obojętni. Każda wpłata jest istotna i przybliży nas do realizacji trudnego, acz jak sądzimy pożytecznego przedsięwzięcia. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 609 266 529. Zapraszamy do współpracy, w zamian oferując reklamę darczyńcy w książce i na stronie internetowej.