ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Bez werwy 31.03.2012r.
Kiepski mecz zagrali juniorzy starsi MKS-u sposobiący się do inauguracji rozgrywek ligowych. Debrznianie ulegli w Dębnicy Koralowi 1:4, prezentując dyspozycję dużo gorszą niż sześć dni wcześniej w Człuchowie.
Potyczka odbyła się w fatalnych warunkach atmosferycznych. Zimno, wiatr, deszcz, śnieg, z rzadka przebijające się nieśmiało słońce - to "uroki" gry w końcu marca. Trenerzy Sławomir Słonka i Łukasz Kaczmarek w tej sytuacji umówili się na spotkanie trwające 70 minut. W I jego części toczyliśmy wyrównany bój z gospodarzami, lecz przegrywaliśmy 0:2, m.in. po samobójczym trafieniu Mateusza Bucholca. Miejscowi wykonywali rzut rożny, piłka wrzucona na pierwszy słupek nie została wybita przez Mateusza Barczewskiego, a próbujący ją wyekspediować sprzed bramki M. Bucholc skiksował, czym kompletnie zaskoczył Michała Biszczanika. W 31 min. straciliśmy drugiego gola po strzale Dawida Saagera. Mieliśmy i my swoje szanse, choćby Wojciech Żelazny czy aktywny Szymon Malmon. W drugiej połowie nie poprawiliśmy swojej postawy, a wręcz przeciwnie. MKS prezentował się bardzo przeciętnie by nie powiedzieć słabo. W 38 min. na 3:0 podwyższył Kamil Buczek, a ten sam zawodnik dwanaście minut później ustalił rezultat na 4:1. Wcześniej, bo w 41 min. zdobyliśmy honorowe trafienie, a w zasadzie zrobili to za nas dębniczanie. Naciskany przez atakujących piłkarzy MKS-u Kacper Kulas skierował piłkę do własnej bramki. Po takim występie zawodnicy debrzneńscy wysłuchali dużej ilości krytycznych uwag od trenera i... słusznie, bo rzeczywiście stać ich na lepszą postawę. W środę 4 kwietnia o godz. 17.00. następny sprawdzian. Zmierzymy się na wyjeździe z Jednością Zakrzewo, a zagrają tym razem juniorzy młodsi.

Koral Dębnica - MKS Debrzno 4:1(2:0)

1:0 Mateusz Bucholc (28-s.)
2:0 Dawid Saager (31)
3:0 Kamil Buczek (38)
3:1 Kacper Kulas (41-s.)
4:1 Kamil Buczek (50)

MKS: M. Biszczanik - P. Mazur, M. Bucholc, Ryhanycz, Barczewski - B. Mazur (36 Borzyszkowski), Góra, Malmon, Szostek - Żelazny (36 A. Biszczanik), Szawarniak