W sobotę z rezerwami trzecioligowca 03.05.2012r.
5 maja 2012r. o godz. 14.00 w meczu osiemnastej kolejki słupskiej klasy A MKS podejmie w Debrznie Koral II Dębnica. Każda ligowa konfrontacja na wiosnę ma swoje znaczenie dla układu tabeli w zbliżającym się do finiszu sezonie.
Szczególnie dla MKS-u będzie to istotne spotkanie, ponieważ nasz zespół od listopada ubiegłego roku nie jest w stanie wywalczyć kompletu punktów i jeśli nie uczyni tego teraz, definitywnie straci wszelkie szanse na zajęcie drugiej lokaty oznaczającej awans do klasy okręgowej. Z obozu rywali dochodzą głosy o sporym osłabieniu, gdyż za kartki mają pauzować ex-debrznianin Paweł Wegner i grający trener Łukasz Wieczorek, kontuzjowany jest inny były piłkarz MKS-u Rafał Tarczyluk, a kilku zawodników nie może być branych pod uwagę, gdyż będą zaangażowani w rozgrywany równolegle mecz pierwszej drużyny z Cartusią Kartuzy. Trener Paweł Władyczak z kolei powinien mieć znacznie większy wybór, lecz nie oznacza to, że automatycznie czerwono-niebiescy stają się faworytem meczu. To jednak "ostatni dzwonek" dla debrznian. Jeśli chcemy, aby następne spotkania miały jeszcze jakąkolwiek stawkę trzeba pokonać dębniczan. Obydwie ekipy spotkają się czwarty raz. Wszystkie poprzednie konfrontacje odbyły się w 2011 roku. Najpierw w trakcie zimowych przygotowań doszło do towarzyskiej potyczki w Dębnicy, gdzie 9 marca ulegliśmy 3:6 (gole dla debrznian: Grzegorz Dudek, Patryk Klejdysz i samobójczy). 21 września zagraliśmy z tym samym przeciwnikiem u siebie, a stawką był awans do następnej rundy Pucharu Polski. Również wtedy lepsi byli zawodnicy Korala II zwyciężając 3:2. Obydwa trafienia dla MKS-u zanotował Damian Litwiniuk. Wreszcie ostatni dotychczas mecz, o ligową zdobycz, rozegrany 2 października w Dębnicy. Długo prowadziliśmy 1:0 po golu Sebastiana Stalki, w dramatycznej końcówce gospodarze przechylili szalę wygranej na swoją korzyść (2:1), lecz... przegrali ostatecznie walkowerem. Wszystko z powodu dziewięciominutowego występu Dawida Wachnika, który nie był do tego uprawniony, gdyż dzień wcześniej zagrał więcej niż 45 minut w spotkaniu III ligi. Koral II gra w 2012 roku solidnie. Wprawdzie na inaugurację zostawił komplet oczek w Tuchomiu (1:4), ale potem w trzech meczach zgromadził 9 punktów, okazując się lepszym m.in. od niedawnego lidera, Kaszubii Studzienice.
Zapraszamy kibiców na Stadion Miejski w sobotnie wczesne popołudnie! Pora na piłkarskie emocje jak na Debrzno może nietypowa, ale sądzimy, iż warto zobaczyć ciekawie zapowiadające się derby.