Zrobili co mogli 06.05.2012r.
Nie było cudu i juniorzy starsi ulegli Kolejarzowi w Chojnicach 0:4. Drużyna zgodnie z przewidywaniami przystąpiła do meczu w zupełnie innym składzie niż w trakcie środowej potyczki z Piastem Człuchów i było jasne, że o dobry wynik będzie piekielnie trudno.
Tak też się stało, gdyż gospodarze zwyciężyli bez większych problemów. Debrznian należy pochwalić za ambicję, jednak zabrakło jakości gry i bardziej wyrównanej kadry, aby pokusić się o niespodziankę. Po trzymeczowej, wewnątrzklubowej karencji wrócił na boisko Mateusz Bucholc, który zajął miejsce na środku defensywy. Debrznianie od początku rywalizacji skupili się na zabezpieczeniu "tyłów", co w I odsłonie udawało się z dobrym skutkiem. Wyjątkiem była sytuacja z 12. minuty, kiedy Michał Biszczanik został zaskoczony strzałem zza pola karnego. Chojniczanie przeważali, ale nie mieli specjalnego pomysłu na rozmontowanie debrzneńskich "zasieków". Najgroźniej było w 32 min., gdy M. Biszczanik w ładnym stylu sparował piłkę po uderzeniu z wolnego. W innych przypadkach albo futbolówka mijała światło naszej bramki, albo łapał lub odbijał ją "Biszczan". W 52 min. straciliśmy drugiego gola, po wrzutce w pole karne i celnym strzale głową. Od 57. minuty miejscowi grali w dziesiątkę, ponieważ za zamiar uderzenia bez piłki M. Bucholca czerwoną kartkę ujrzał Patryk Jonczyński. W 59 min. rywale wykonywali rzut karny, podyktowany przez arbitra za zagranie ręką najlepszego w zespole MKS-u Patryka Mazura. M. Biszczanik spisał się znakomicie broniąc strzał z jedenastu metrów. Niestety, chwilę później zagapił się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i Kolejarz prowadził 3:0. Wynik na 4:0 dla gospodarzy ustalony został w 83 min., po indywidualnej akcji i strzale w długi róg jednego z chojniczan.
W kolejnej potyczce zagramy u siebie 12 maja o godz. 12.00, a przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie Urania Udorpie.

Kolejarz Chojnice - MKS Debrzno 4:0 (1:0)
MKS: M. Biszczanik - P. Mazur, M. Bucholc, Olszewski, Borzyszkowski - P. Mulik, Wons, Stasierowski (76 Żłobecki), Piątkowski - Kaczmarek (79 Mateusiak), Smoliński